Breadcrumb

Üritused

Kollaaž teostest: Diego Rivera. Väike tantsija (Tantsiv poiss Huejotzingost). U 1946 / Francisco Matto. Mustvalge konstruktsioon. Dateerimata. © The Phoebus Foundation, Antwerpen
Olete oodatud näituse „Ajalugu ja müstika. Ladina-Ameerika kunst ja Euroopa“ tutvustusele neljapäeval, 20. juunil kella 11-13 Kumu kunstimuuseumis. Kella 11-13 on Kumu kunstimuuseumis kohal ja annavad intervjuusid näituse kuraatorid Sirje Helme ja Kadi Polli, näituse ruumikujundaja Kristi Kongi ning The Phoebus Foundationi esindajad. Kõik pressiüritusel osalejad saavad The Phoebus Foundationi poolt mälestuseks kunstiraamatutega kingikoti. Intervjuud saab soovi korral eelnevalt kokku leppida aadressil kristjan.roos@ekm.ee või tel 5356 4514. Näituse tutvustus  
KARIN STROHM „Hea inimese väljavaated“
Teisipäeval, 18. juunil kell 17 avatakse Võru Linnagalerii II korruse galeriis KARIN STROHMI maalinäitus „Hea inimese väljavaated“. Peale avamist toimub GALERIIDE TUUR (Vana-Võromaa Kultuurikojas ning Võrumaa Keskraamatukogu). KARIN STROHM „Hea inimese väljavaated“
Draama Festival 2024
Teatrifestival Draama avalikustas programmi Teatrifestival Draama toimub sel aastal 1.–8. septembrini Tartus ning programmi on kokku pannud festivali loomenõukogu liikmed Hedi-Liis Toome, Liisi Aibel, Karin Allik ja Meelis Oidsalu.
Ruum mitmele
Teispäeval, 25. juunil algusega kell 17.00 kutsume teid osalema liikumistöötoas, mis on inspireeritud Thea Gvetadze ja Diana Tamane näitusest „Ruum mitmele“ Tartu Kunstimaja suures saalis. Töötuba viib läbi tantsu- ja liikumisteraapia õppejõud Mari Mägi. Töötoas pakume võimalust võtta koos aega iseendile ja aeglustuda. Ringutame – venitame ja tegeleme lihtsate, keha ja meele sünergiat toetavate kehaliste praktikatega. Tuleme kokku, et võtta ette rännak oma sisemistel maastikel ja olla tunnistajaks teiste teekondadele. Töötuba on avatud kõigile, olenemata varasemast liikumiskogemusest. Vali selga mugavad riided, oled oodatud! Töötuba kestab orienteeruvalt 2 tundi.
Kaose Kogudus 101
Neljapäeval, 20. juunil kell 18.00 olete oodatud Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriisse, kus toimub näituse “Kaose Kogudus 101” kuraatorituur. Tuuri viib läbi näituse kuraator Martin Rästa. Näitusega tähistatakse Kaose Koguduse ehk ainuigavikuliselt kaduva ja ilmuva muutumatult muutuva mõõtmatu tunnistajate 101. juubelit. „Kaose Kogudus 101“ on spontaanselt muutuv ruum, mille täidab kaose piiritu voog. Näitusel osalevad: Kiwa, Stina Leek, Martiini, Raul Keller, Triinu Pungits, Roomet Jakapi, Gabriela Urm, Helle-Ly Tomberg, Uku Pira, Luulur, Martin Rästa. Tuur toimub eesti keeles ja on tasuta.
Eelteade – Anne Parmasto „Rohelised vormid“
Olete oodatud maalikunstnik Anne Parmasto isiknäituse „Rohelised vormid“ avamisele neljapäeval, 20. juunil kell 18.00. Näitus jääb avatuks kuni 17.07.2024.
Kuko kuubis
20. juunil kell 16 avatakse Taevaskojas kunstnike Sigrid Viiri ja Līga Spunde loodud kunstiprojekt, mille keskmes on jõelaev Lonny ning Taevaskojaga seotud ohtrad müüdid. Projekt pakub sel suvel huvilistele uue ekskursioonikogemuse, kaasates laevaga reisijad interaktiivsesse legendide loomise veebimängu. Samuti on kunstnikud lisanud põnevat avastamist pakkuvaid detaile Taevaskoja matkarajale. Līga Spunde ja Sigrid Viiri projekti keskmes on jõelaev Lonny, mis saab sellel suvel uudse sisu, ilme ja nime – Lummutaja Lonny. Kunstnikud kasutavad Taevaskojaga seotud eri ajastutest pärit legende ja lugusid ning pakuvad külastajale võimaluse luua nende põhjal uued, risti-rästi miksitud detailidega kaasaegsed rahvapärimused. Ka jõelaev ise muutub sellel suvel üheks tegelaskujuks, külaliste võõrustajaks ja lugude käivitajaks. 
Näitus „Metsavaimud masinas“
Näitus „Metsavaimud masinas“
to
Kahe nädala pärast, 28. juunil kl 17.00 avatakse Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi raames rahvusvaheline tehnoloogilise kunsti näitus „Metsavaimud masinas“, mis aitab taaselustada rahvatarkusi ja muuta tajutavaks looduse hingestatus. Näitusel osaleb ligi 20 Põhja- ja Baltimaade kunstnikku, sealhulgas luuakse näitusele 14 uut teost, mis on mitmel puhul saanud inspiratsiooni Eesti looduspärimusest. „Metsavaimud masinas“ võtab kohaspetsiifiliselt üle kaks Tartu ajaloolist naaberhoonet: Eesti Kirjandusmuuseumi ja Tartu Ülikooli loodusmuuseumi maja. 
Street Arts Festival 2024
15. juunil toimub Balti Jaama Turu õuealal Street Arts Festival. Street Arts Festival 2024 on rahvusvaheline tänavakunstide festival, mis toob kokku erinevad tänavakunstide vormid. Festival annab artistidele hoogu juurde julgustades enda loomingut jagama, toob kokku sarnaste huvidega inimesi ja rikastab kultuuriruumi. Saa osa headest emotsioonidest, päikselistest muusikarütmidest, imelisest toidust, melust ning kunstist. Üritusealale pääs on TASUTA!
Masayo Ave, SEEDS of HOPE, 2024.
SISU 2024 AJAKAPSEL
to
Täna kell 15.00 avaneb tänavune SISU. Kell 16.00 toimub Filmiarhiivi ruumides majatuur arhiivi juhataja Eva Näripea käe all. Kolmekümne kõnelejaga sümpoosion toimub kell 17.00-19.00. Näitus on avatud 14.-20. juunini, E-N 9.00-17.00, R 9.00-16.00. SISU on Eesti sisearhitektuuri ja ruumiloome valdkonna suursündmus, mis käsitleb sisearhitektuuri puudutavaid teemasid. SISU keskmes on näitus ning seda saatev sümpoosion, mis käsitleb ajalisuse teemat ruumiloomes. Osalejatel paluti mõtestada oma eriala hetkeseisu läbi ühe artefakti, mille puhul tuli arvestada asjaoluga, et pärast näituse lõppu asetatakse esemed karpidesse ning need jäävad ajakapslina Filmiarhiivi tallele.