Üritused

Näitus „Une nägu“
Näitus „Une nägu“
04.11.2021 kuni 30.11.2021
Kerttu Varik tekstiil, Kattri Taklaja keraamika. Avamine 4.11 kell 16.00. Näitus on avatud 04.11-30.11.2021   Lisainfo: Jõhvi linnagalerii Tel: +372 510 2800johvigalerii [at] huvikeskus.infowww.huvikeskus.info. Pargi 40, 41537 Jõhvi E–R 11.00–19.00 Jõhvi Kontserdimaja ürituste ajal kuni 20.30.  
Helikunsti näitus „Hargnevate helide aed 2“
Näituse avamine toimub 21. oktoobril kell 18   Üheks Üle Heli 21 festivali keskseks sündmuseks on helikunsti näitus „Hargnevate helide aed 2“ ARS Projektiruumis, mis on järg Tartu Kunstimajas toimunud samanimelisele näitusele. Hargnevate helide aed on "kõikide võimaluste" keskkond, kus kohtuvad harvaesineva nähtusena erinevate helikunstnike ideed ühises ruumis. Seekord aitavad aia liigirohkust luua Raul Keller, Katrin Enni, Sten Saarits, Taavi Suisalu ja Aivar Tõnso.   Kunstnikud ja teosed:   RAUL KELLER „Raadiosfäär / Radiosphere“
Eesti Akvarellistide Ühenduse sügisnäitus „Kvintessents“
Näituse eesmärgiks on uurida erinevaid viise, kuidas inimene tajub teda ümbritseva põhiolemust, tuuma. Olemus on filosoofias enamasti see, mis jääb asja muutudes samaks, olles asjale olemuslikuks. Kuidas selleni jõuda ja kas üldse jõuab?    Ajal, kui meil on palju vabadusi ja ka järjest rohkem piiranguid, on inimesed hakanud tegema rohkem teadlikke valikuid oma keskkonnaga suhestumiseks.    Kuidas me teeme neid valikuid?    Näitus on avatud 2.–30.11.2021.   Lisainfo: Türi kultuurikeskus E-post: info.kultuur [at] tyri.ee Tel:+372 387 8248 Türi linn, Hariduse tänav 1 E–N 10.00–19.00 R, L 10.00–15.00
Eesti Klaasikunstnike Ühenduse 21. aastanäitus „Värv–punane 2.0“
6.11.2021–31.12.2021   Mööda Eestimaa erinevaid näitusepaiku rändav Eesti Klaasikunstnike Ühenduse aastanäitus teeb sel aastal oma debüüdi Narvas. Tegu on jätkuga EKKÜ 2020. aastanäitusele „Värv – PUNANE“, mis toimus Tallinnas ARS projektiruumis. Jätkunäitusega Narvas lisandub eelneva näituse fookuses olnud punasele ja selle erinevatele varjunditele uusi kihistusi ja tahke, mis mõeldud sellesse hetke ja ruumi.    Eesti Klaasikunstnike Ühenduse aastanäituse „Värv – punane 2.0“ märksõnad on  k o n t r a s t , v a s t a n d u m i n e  ja ü l e m i n e k. Näitus koondab kaheksateistkümne klaasikunstniku loomingu, kes on tõlgendanud punast vabalt, lähtudes isiklikest tähendusväljadest, metafooridest ja sümbolismist.    „Värv–punane 2.0“ kujunduskeelde sekkub kuraator seekord rohelise värvi sissetoomisega. Läbi vastandumiste ja kontrastide sünnib laetud tervik.  
Kiwa  „Kood ja kosmos“. Foto: Maria Kilk
tARTu galeriis avaneb Kiwa ruumiinstallatsioon „Kood ja kosmos“   Ruumiinstallatsioon "Kood ja kosmos" põhineb heli- ja valguse sünergial, mille keskmes on kunstniku poolt loodud planetaarium, mis ei imiteeri meie päikesesüsteemi, vaid loob fiktiivse mudeli sõltumatust planeetide süsteemist. Installatsiooni heli on sisse loetud olematus, abstraktses keeles ooperilaulja Maria Listra poolt.  
Tallinna XVIII Graafikatriennaal „Soe. Temperatuurikontroll kolmes vaatuses“ leiab aset 2022. aasta alguses.
Tallinna Graafikatriennaalil on hea meel teatada, et XVIII triennaal, pealkirjaga „Soe. Temperatuurikontroll kolmes vaatuses“, avaneb publikule 22. jaanuaril 2022. Ungari kuraatori Róna Kopeczky kureeritud näitus keskendub Kesk- ja Ida-Euroopat mõjutanud radikaalsetele poliitilistele, kultuuripoliitilistele ja ühiskondlikele pööretele, lähenedes nendele muutustele globaalsest vaatepunktist universaalse absurdi võtme kaudu. Näitusel astuvad üles Kesk- ja Ida-Euroopas tegutsevad või sealt pärinevad nüüdiskunstnikud, kes mõtlevad julgelt ja kriitiliselt sellistele põletavatele tänapäevastele küsimustele nagu paremäärmusliku vaenuliku poliitika esiletõus, nihestunud üleilmsed eesmärgid, demokraatia lagunemine, vabaduste vähenemine – nii elus kui ka kunstis – ning üldvalitsev hirmu ja vaenu õhkkond.  
Edith Karlsoni isikunäitus „Süütuse tagasitulek“
Reedel, 29. oktoobril kell 18:00 avatakse Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (EKKM) Edith Karlsoni isikunäitus „Süütuse tagasitulek“.    Karlsoni väljapanek kolmel korrusel avab eksistentsi pimedama, nilbema, naljakama ja õrnema poole. EKKMi ruumid on ümber ehitatud paikadeks, kus kohtuda terrakotast igaviku ja Neitsi Maarjaga, orhidee ja klaasist kupliga, tillukese Kristuse ning lõppematu Enyaga. Karlsoni töödele liituvad teosed Eesti Kunstimuuseumist, Tartu Linnamuuseumist, Eesti Ajaloomuuseumist ja Tallinna Ülikooli arheoloogia teaduskogust.  
Jüri Arraku näitus „Pilk“
Jüri Arraku 101. isikunäitus
22.10.2021 kuni 10.11.2021
Olete oodatud Jüri Arraku näituse „Pilk“ avamisele Vabaduse galeriis reedel, 22. oktoobril kell 18. Näitus on avatud 22.10–10.11.2021.   Laupäeval, 30. X on Jüri Arraku Mikkeli majamuuseumi ja Vabaduse galerii näituste ühistuur: kell 13 algab Mikkeli muuseumis ja kell 14. 30 Vabaduse galeriis. Osalemine vaktsineerimispassi ettenäitamisel.  
Regina Mareta Soonseina näitus „Sumb“
Regina Mareta Soonseina näitus „Sumb“
21.10.2021 kuni 13.11.2021
Neljapäeval, 21. oktoobril kell 17 avatakse Pärnu Linnagalerii Kunstnike majas Regina Mareta Soonseina näitus „Sumb“, olete oodatud näituse avamisele!   „on ainult loom ja jumal Ja kumbagi ei ole“   (Andres Ehin)   On siis need tolmukübemena võnklevad inimesed ülevad olevused selles betoonist metropolivõrgustikus või lihtsalt lõpuks vaikselt allaandev mumifitseerumist ootav rotikuningas? Liigpikad jätked võivad kokku jäädagi meie näiliselt kiskjatevabas kuubikukeskkonnas. Vonklevad sabajooned aga ihkavad ruumi ja õhku, et sünkroniseerida, karjuda ja saada üheks. Head teed!  
EMÜ näitus „Elu on lill“
EMÜ näitus „Elu on lill“
19.10.2021 kuni 12.11.2021
 Eesti Moekunstnike Ühendus avab Kullo galeriis 18.10 uue näituse „Elu on lill“.   Näituse märksõnadeks on lillemotiiv ja värvid valgest tumesiniseni.    Mudelite kangad on osaliselt valminud tsüanotüüpia ehk valgustundliku fotomenetluse tehnika töötubades. Lisaks uudsetele töövõtetele ja autoritehnikatele on kasutatud lapitööd ning teise ringi kangaid. Moekunstnikke inspireerib Eesti taimestik, kust on ajast aega saadud elujõudu ja tervist, kehakatteid ja toidupoolist.    Juhime moe kaudu tähelepanu taimede hoolivamale tarbimisele ja nende elus olemise võimalikkusele – et taime toidulava, muld ja keskkond säiliks elujõulisena. Ilul on lühike õitseaeg, hääbumine on paratamatu elu osa. Püüdsime selle üürikese hetke oma rõivamudelitele.

Lehed