Breadcrumb

Üritused

ARS Showroom #050: Marko Nautras „Aye“
ARS Showroomi galerii 04.05.–23.06.2023 (E–R 12–18) Pärnu mnt 154, 11317 Tallinn Näitus põhineb värvilistel analoogfotodel mis pildistatud viimase paari aasta jooksul. Analoog pildimaterjali on digitaalselt töödeldud ja lisatud tehnilisi väljalõikeid-sisselõikeid mis loovad raamitud kompositsiooni lahendused. Näitus kätkeb endas vabas vormis esitletud looduspõhiseid ja performatiivseid motiive. Märksõnadeks mis selle näituse kontseptsiooni avavad võiksid olla silmapiir ja vaatepunkt... * Marko Nautras (s.12.10.1975) on lõpetanud 2004 aastal Eesti Kunstiakadeemia graafika osakonna BA õppekava ja 2007 aastal Eesti Kunstiakadeemia IDK,MA õppekava. Lisaks näituse tegevusele on Marko Nautras töötanud pikaajaliselt Eesti Kunstiakadeemias Graafikan osakonnas trükimeistrina. Hetkel töötab vabakutselise prindi meistrina. Kunstnik tänab CraftRag printstuudiot.
Näitus „Kui aeg enam ei voola, vaid tõuseb üle kallaste ja paisub ääretuks tulvaks“
Reedel, 16. juunil kell 18.00 avatakse ARSi projektiruumis Mariliis Rebase kureeritud grupinäitus „Kui aeg enam ei voola, vaid tõuseb üle kallaste ja paisub ääretuks tulvaks.“ Näitus koondab kunstnike Diego Bruno, Freja Bäckmani, Piibe Kolka, Kaarina-Sirkku Kurzi ja Ingel Vaikla teosed õrnadel assotsiatsioonidel põhinevaks kogumiks. Nagu pealkirigi viitab, kutsub näitus vaatlema aega kui välja venitatud kestvat olevikku. Teoste teemad hargnevad ühest voolusängist väljudes erinevates suundades, käsitledes mitmeid kaasaegseid küsimusi. Kuigi ajapõhised teosed ei tegele otseselt aja kui sellisega, viitavad kasutatud meediumid – video, foto, heli jms – siiski sellele, kuidas aega praegusel hetkel nähakse, kogetakse ja mõtestatakse. Kuraator soovib näitusega hägustada eristust mineviku ja oleviku, vana ja uue vahel. Sel eesmärgil seab ta muuhulgas kahtluse alla ning hindab ümber progressi ja lineaarsete narratiivide mõisted.
Baltic Printmaking Exhibition “On The Edge of Change”
We kindly invite you to the opening of international graphics festival PRINTMAKING IN, which will offer an intense programme of art. Performance of legendary group of international artists NON GRATA will take place as part of the opening programme, participating Dr. Kontra, Morgan Schagerberg and Kate Seržāne. Performance Workshop FB: https://www.facebook.com/events/281499364312286
KKEKi videoarhiiv antakse pidulikult hoiule Rahvusarhiivi filmiarhiivi
14. juunil annab Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus pidulikult oma videoarhiivi Rahvusarhiivi filmiarhiivi hoiule eesmärgiga videoteoseid turvaliselt säilitada ning tõsta kunstnike loomingu nähtavust ja ligipääsetavust.  Palun andke oma tulekust teada siin. Videoarhiivi hoiule andmise tähistamise juhatab sisse kunstnik Tõnis Jürgensi videoteos „Sild“. Teost saab näha esmaspäeval, 12. juunil igal täistunnil Vabaduse väljaku ja Nordic Hotel Forumi suuremõõtmelistel avalikel ekraanidel. Jürgensi teos on valminud filmirežissöör Marko Raadi audiovisuaalsete arhiivimaterjalide põhjal.
Näitus “Between the Invisible Walls“
Näitus „Nähtamatute seinte vahel“
to
Amy Boulton, Keiu Maasik, Kelli Gedvil & Natalia Wójcik, Kertu Rannula 07.06.2023-08.08.2023 www.post-gallery.online sisene näitusele / enter the exhibition
Alexela Kontserdimaja aatriumis avati kunstnike Laurentsiuse ja QBA väljapanekud
SOLARIS Galerii kuraator Meelis Tammemägi alustas koostööd Alexela Kontserdimajaga, esimeste näitustena eksponeeritakse aatriumi seintel Lauri LAURENTSIUS Sillaku ja Martin QBA Kaarese loomingut. „Alexela Kontserdimaja on külastajate seas väga populaarne, SOLARIS Galerii sissepääs on Kontserdimaja kõrval ja olen tihti imestanud suurt sinna suubuvate inimeste hulka. Minu hinnangul oleme me väga kultuursed - eestlased on teatri, muusika ja raamturahvas. Kunstiga on kontakt hetkel veidi haiusam aga samas on meie maalikunst väga hea, täiesti omanäoline kogu maailmas. Olen soovinud alati maalikunsti ka inimestele lähemale tuua ja seega pakkusin kontserdimaja juhile Aivar Sirelpuule välja idee, et võiks eksponeerida aatriumis kunstinäitusi, Aivarile see mõte meeldis ja olen selle võimaluse eest väga tänulik.
Eesti Metallikunstnike Liidu aastanäitus „ÜLE MERE“
Selleaastane Eesti Metallikunstnike Liidu aastanäitus on inspireeritud viikingitest.  Eelmise aasta edukas koostöö näitusel „FOR SALE/NOT FOR SALE“ ärgitas EMKL aktiivsemaid liikmeid usinalt näppe liigutama ja ajusid ragistama ning tulemuseks on 34 metallikunstniku esinemine kokku 112 tööga. Esindatud on nii vanemad ja teenekamad kui ka nooremad tegijad, väljas on ehted, üksikud „külmrelvad“ ja üks skulptuur. Ometigi on kõik eksponeeritud taiesed üht- või teistpidi mereteemaga seotud ning pakuvad külastajatele nii esteetilist naudingut kui ka avastamisrõõmu. Näitus on osa muuseumi selleaastasest viikingiteemalisest põhinäitusest „Kuningad ja kannupoisid“ ning jääb avatuks kuni 27. augustini.  
Jaan Pärn 70
Jaan Pärn 70
to
19.05.-27.08.2023 on avatud Meistrite Hoovi galeriis (Vene 6, Tallinn) iga päev 11:00–17:00 Jaan Pärna ehtenäitus "70" (valik selle kevade loomingust). Aeg tulla külla.
Peeter Lauritsa näitus „Jäälind allilmas. Viirastused ja virtuaalsed ruumid“.
Kolmapäeval, 14. juunil kell 18.00 avaneb Hobusepea galeriis Peeter Lauritsa näitus „Jäälind allilmas. Viirastused ja virtuaalsed ruumid“. Näituse kaasautorid on Martin Rästa, Kaiko Lipsmäe ja Maido Hollo. Näitus jääb avatuks 10. juulini 2023. Emaga naistesaunas. Kuumavee kraan ja külmavee kraan  Isaga allilmas. Pinnalaotused, soonestikud ja soolestikud Mälu triptühhon. Armastus Kuuekümneneljandsüsteemi kalibreerimine Jäälind ümiseb ja sööstab läbi fantoomplatvormi
Maara Vint ja Marje Taska Viinistu kunstimuuseumi Tünnigaleriis
Viinistu kunstimuuseumi Tünnigaleriide suvehooajale annab avalöögi kahe tunnustatud naiskunstniku loodusest inspireeritud näitus. Maara Vint ja Marje Taska kunstimaastikul küll tutvustamist ei vaja, kuid vähem teada on tõsiasi, et mõlemad olid Tõnis Vindi esimesed õpilased; lisaks seob naisi lapsepõlvesõprus ning armastus looduse ja kultuuri vastu. Näituse kuraatori ja NOBA.ac eestvedaja Andra Orni sõnul on Maara Vindi ja Marje Taska loomingulised käekirjad küll väga erinevad, kuid mõlema loomingust kumab tõelist loodustunnetust. „Viinistu merekaldale sobivad antud kunstnike looming kui valatud ning jätkab traditsiooni tutvustada Viinistu Tünnigaleriides elavate kunstiklassikute loomingut.“