Breadcrumb

Üritused

Kalli Seina klaasinäitus „Üleminek“
Klaasikunstnik Kalli Sein avas Tallinna vanalinnas, Eesti tarbekunsti ja graafika galeriis Kunstiaken aknanäituse „Üleminek“. Kunstniku sõnul tähistab üleminek ühelt poolt värvivalikut – looduse värvimängu muutust sügisesest küllusest talve diskreetsesse gammasse, rohelised-punased taanduvad mustvalgesse. Teisalt saab üleminekut mõista ka igapäevaelu suundumuste tähenduses – üleminek pillavast tarbimisest taas- ja uuskasutusse. Näitus on avatud 3. novembrini 2023. Klaas on üsna energiamahukas materjal, tema töötlemine nõuab suurt temperatuuri ja lihvimine kõvu tööriitu ning tublisti aega. Kuid klaas on lõputult taaskasutatav – seda materjali saab ikka ja jälle üles sulatada, ’ümberkeeta’ ja taas peaaegu samas kvaliteedis uuesti luua.
Kristiina Lauritsa „Mullast ja muust“
Kutsume neljapäeval, 5. oktoobril, kell 18 A-Galeriisse kuulama kunstnikuvestlust Kristiina Lauritsaga. Vestlus toimub Lauritsa isikunäituse „Mullast ja muust“ raames, mis avanes 8. septembril A-Galerii seifis. Vestlust viib läbi metallikunstnik ja kultuuriuurija Urmas Lüüs. Näituse külastus ja kunstnikuvestlusel osalemine on kõigile tasuta. Vestlus salvestatakse ning saab olema huvilistele järelvaadatav A-Galerii kunstnikevestluste lehel. A-Galerii kunstnikuvestlusi toetab Eesti Kultuurkapital. Näitus „Mullast ja muust“ jääb avatuks 20. oktoobrini.
Fotokuu peanäitus „Transs“
Fotokuu peanäitus „Transs“
to
Tallinna Kunstihoone Lasnamäe paviljonis avatakse 6. oktoobril kell 18 seitsmenda Tallinna Fotokuu rahvusvaheline peanäitus „Transs“, mis uurib inimeste igapäevast sõltuvust ekraanidest. Näitusel osaleb 17 kunstnikku kaheksast riigist,  kaasatud on ka kolm kunstnikeduot ja üks rühmitus. Mitu kunstnikku astuvad oma teostega Eestis üles esmakordselt. Näituse kuraator on New Yorgis tegutsev Soome päritolu Ilari Laamanen. Näitus jääb avatuks 26. novembrini. 
Ülle Marks "Seisund. Peegeldused"
Ülle Marks 60 & projekt „Valgus“
to
1) T, 3.10.2023 kell 17.00-19.00 EKA kaldauditooriumis/aulas teemaõhtu Marks 60: • Kunstireadlaste Elnara Taidre ja Vappu Thurlow ettekanded • Valik filme loometeekonnast • Digiportfoolio valdkondade kaupa, CV, Wiki avamine? • Mini sisemonoloog ja mitte ainult • Tervisenaps - jää, vesi, viin. Lilli, kimpe mitte tuua, kingid pole lubatud - Palun annetage see võimalik summa projekti VALGUS hüvanguks. Kõik annetajad jäävad ajalukku. Olete väga oodatud. EE832200001120251408 Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Pühalepa Laurentsiuse Kogudus Swedbank NB! selgitus: VALGUS! isikukood: ... tagab Maksuametilt tuludeklaratsiooni esitamise korral tulumaksu soodustuse tagastuse.
Chun Au Yeungi isiknäitus „Oled mul mõtteis”
Chun Au Yeung avab neljapäeval, 5. oktoobril 2023 kell 18.00 Hobusepea galeriis isiknäituse „Oled mul mõtteis”. Näitus on avatud kuni 30. oktoobrini 2023. „Öö oli jahe, nii et kõndisin koju pärast pikka jalutuskäiku koidikul. Istusin diivanil teki all ja kuulasin laulu, mille sõnad kaikusid mu peas...“that’s me in the corner, that’s me in the spotlight, losing my religion…" Sel õhtul polnud ma ainuke, kes tähelepanu keskmes oli. Järsku käis nurgas vali pauk. Toas oli nii pime, nii et nägin ainult kuidas kõik mu joped maha kukkusid. Mõtlesin sel hetkel kellegi peale…” Chun Au Yeung „Oled mul mõtteis” lähtub hetkede sügavamast sisemusest, et vaadelda pinget, mis tekib lootuse ja hirmu vahel ning püüab kunstiks tõlgituna mõtestada, kuidas need kaks tunnet kujunevad, kokku langevad ja saavad kõnetatud. Chun’i sisekaemuslikud joonistused ja installatsioonid lähtuvad isiklikust kogemusest suhestumisel elupaigaga, esitledes seda intiimse, kuid samas ka võõristust tekitavana läbi majapidamisesemete ja muude elementide ühteliitmise.
Tuukka Kaila isiknäitus „Ja pärast“
Neljapäeval, 5. oktoobril 2023 kell 18.00 avaneb Draakoni galeriis Tuukka Kaila isiknäitus „Ja pärast“. Näitus on osa Tallinna Fotokuu satelliitprogrammist. Laupäeval, 7. oktoobril kell 16.00 leiab näitusel aset aset kunstnikuvestlus.  „See on üks viis, kuidas asjad võiksid kujuneda äsjaste ideede ja objektide kohtumisel. “Ja pärast” on osa kunstniku jätkuvast tööst teadmistega, mis lähtuvad erinevatest uudishimu põhistest süsteemidest.“  Tuukka Kaila
Kristina Õllek „Hüpoksilises ja kunagises troopilises vees“
Neljapäeval, 5. oktoobril kell 19 avab Kristina Õllek Tallinnas Noblessneri linnakus asuvas Tütar galeriis mereökoloogiat käsitleva isikunäituse „Hüpoksilises ja kunagises troopilises vees“.  Õllek loob avataval näitusel lubjakivi, meresoola, savi ja bioplasti siduvate fototeoste ning installatsioonide kaudu silla siinse merepõhja liigirikka ekvatoriaalse ja troopilise minevikuga ning toob meresügavustest nähtavale Läänemere geoloogilise aja. Sellest sügavast ajast jutustavad kunagise mereelustiku kivistunud kummitused – krinoidid, tabulaadid, trilobiidid, brahhiopoodid, peajalgsed ja tsüanobakterid. Viimaseid tunneme rohkem suplemist takistavate mürgiste sinivetikatena, kuid samas on nad juba miljardeid aastaid olnud tunnistajaks muutuvale maailmale, püsides ise enamjaolt muutumatutena.
Kaido Ole „K&O“
Kaido Ole „K&O“
to
ARS Projektiruum 29.09.–28.10.2023. Näituse avamine 28. septembril kell 18.00.
Katrin Piile ja Art Allmägi ühisnäitus „Origaami”
Reedel, 29. septembril kell 17 avatakse Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas Katrin Piile ja Art Allmägi ühisnäitus „Origaami”, olete väga oodatud näituse avamisele! Kahe autori ühisnäituse lähtepunktiks on Katrin Piile maal "Skulptor modelleerimas minu portreed". 2020. aastal valminud maali keskmes on modelleering iseendast. Modelleeringu taga töötava skulptori isikule viitab vaid seinal rippuv foto tema skulptuurist. Iroonia võtmes kujutatud enesekesksus on Pärnu Linnagalerii kunstnike maja näituse lähtepunktiks. Vaatamata enesekesksele lähenemisele toimib kahe autori koostöönäitus korrelatsiooni põhimõttel. Loomeprotsess on üles ehitatud viisil, kus ühe autori impulsist algab teise loometöö, mida impulsi andja kasutab omakorda enda teose loomisel. Protsessi vastastikusest seosest tulenevalt juhivad autorid oma loometööd vaid osaliselt. Kombates sellega autorsuse individuaalseid suhteid.