Breadcrumb

Draakoni galerii

Draakoni galerii asutati 1983. aastal ning galerii näitusetegevus keskendus algusaastatel peamiselt Vabagraafikute Ühingu liikmete loomingu tutvustamisele. Pärast näitusetegevuse lõpetamist 1990. aastate lõpus jätkas maali, graafika ja tarbekunsti müügigaleriina. Alates 2003. aasta algusest korraldab Draakoni galerii taas eesti ja väliskunstnike näitusi, uuenenud ja noorendusremondi läbinud galerii tegeleb kaasaegse kunsti müügiga ning galerii taasavatud keldrisaalis pakutakse ostjatele kõrgetasemelist eesti kaasaegset maali ja noorte maalikunstnike, graafikute ning fotokunstnike loomingut.
 
Draakoni galerii prioriteetideks on sarnaselt Hobusepea galeriile nüüdiskunsti non-profit näitused ja ka müüginäitused, eesti tippkunstnike sooloprojektid, samuti saavad galeriis soovi korral esinemiseks ruumi ja aja erinevate alaliitude projektid. Galerii suurimateks eesmärkideks on nüüdiskunsti esitlemine, kunstiteoste müük, tutvustamine ja väärtustamine ning ka noorte kunstnike loomingu tutvustamine.
 
Draakoni galeriis on kunstnikukarjääri alustanud valdav enamus hetkel nii siinsel nüüdiskunsti väljal kui ka rahvusvaheliselt aktiivsed tegevkunstnikud – Krista Mölder, Anna Škodenko, Kristi Kongi, Helen Melesk, Taavi Suisalu, Karel Koplimets, Laura Põld, Johnson ja Johnson (Indrek Köster, Taavi Talve), Ann Pajuväli ja paljud teised. Galeriis on aastate jooksul mitmeid enda loomingus olulise tähtsusega näituseprojekte teinud kunstnikud Ado Lill, Nora Raba, Lemming Nagel, Enn Põldroos, Uno Roosvalt, Kaido Ole, Jaan Elken, Erki Kasemets, Laurentsius, Raoul Kurvitz, Anne Parmasto, Valeri Vinogradov, Marko Mäetamm ja paljud teised. Galeriis toimunud näitused on pälvinud rohkelt preemiaid ja nominatsioone (Konrad Mäe preemia, Kristjan Raua preemia, Kultuurkapitali preemiad jne).
 
Hobusepea ja Draakoni galerii näituste programm kujuneb avaliku konkursi tulemusel laekunud projektidest tehtava valiku põhjal. Kuni aastani 2013. tegi valiku laekunud projektide hulgast galerist Elin Kard, 2013. aastast koostavad programmi galerist Elin Kard ja galeristi assistent. 2013-2019 töötas Hobusepea ja Draakoni galerii galeristi assistendina Sirja-Liisa Eelma, alates 2020 on Hobusepea ja Draakoni galerii galeristi assistent Anna Mari Liivrand.Näituste programmi kinnitab kunstnike liidu volikogu.
 
Avaliku konkursi galeriile projektide esitamiseks kuulutab galerii välja märtsi kuu jooksul, tähtaeg on alati mai esimene nädal ja otsused kuulutatakse välja hiljemalt juuni lõpus. Täpsema info leiate galerii kodulehelt.
 
Galerii on kunstnikele rendivaba, galerii esitlustehnika kasutamine näitusel on kunstnikele tasuta.
 
E–R 11–18, L 11–17, P ja riiklikel pühadel suletud.
 
KONTAKT:
Tel: (+372) 6464 110
Pikk 18
10133 Tallinn
Tagasi algusesse