Aastanäituse preemia

EKL AASTANÄITUSE PUBLIKUPREEMIA 2020

Eesti Kunstnike Liidu 20. aastanäituse publikuhääletuse preemia laureaat on Erki Kasemets teosega „Karl Marx ja koaala“. Kevadnäituse 5000 euro suuruse publikupreemia panid välja Riivo Anton, Aivar Berzin, Jaan Manitski, Tiit Pruuli ja Rain Tamm. Publik valis oma lemmiku kevadnäitusel osalenud 142 autori hulgast. Hääletada sai kohapeal 5. juulini, hääle andis 1067 külastajat. 

 
Kevadnäitusel ekponeeritud vertikaaltriipudest teost „Karl Marx ja koaala“ on võimalik vaadelda kahelt poolt: ühelt poolt on kujutis nähtav punases värvigammas ja teiselt poolt rohelises. Teose loomiseks on kasutatud pakenditest lõigatud mooduleid. Autor ise nimetab teost brikollaažiks, mis on täpne, aga ülitagasihoidlik nimetus sedavõrd järjekindlale ja mahukale kunstnikutegevusele nagu Kasemetsal.
 
EKL AASTANÄITUSE PUBLIKUPREEMIA 2019
 
Eesti Kunstnike Liidu 19. aastanäituse publikuhääletuse preemia laureaat on Sirje Petersen maaliga „Sensuaalne“. 5000 euro suuruse publikupreemia panid välja Riivo Anton, Aivar Berzin, Jaan Manitski, Tiit Pruuli ja Rain Tamm. Lemmiku poolt sai hääle anda näitusesaalis.
 
EKL AASTANÄITUSE PUBLIKUPREEMIA 2018
 
Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul sai kevadnäituse publik aastal 2018 esmakordselt valida hääletuse teel lemmikteose. 5000 euro suuruse publikupreemia ühele autorile panid välja Eesti kunstikollektsionäärid ja -toetajad Riivo Anton, Aivar Berzin, Jaan Manitski, Tiit Pruuli ja Rain Tamm. Lemmiku poolt sai hääle anda näitusesaalis ja veebikeskkonnas NOAR.EU.
2018 auhinna sai ülekaalukalt Toomas Kuusingu graafiline leht „Vaesed inimesed külmetavad puu otsas“.
 
Tagasi üles