Breadcrumb

Piret Rohusaar „Kolm maali Kreekast. Ja kannud”

06.02.2024

10.2.–.3.3.2024
Galerii Metropol 6 m2 ja Metropol Kapp

Vana-Kalamaja 46, Tallinn

Olete oodatud näituse avamisele laupäeval, 10. veebruaril kell 18.

Keset talviselt libedat ja mustvalget olemist paiskub Metropoli värvide ja lopsakate vormide plahvatus, mis paneb silmi kissitama ja seinast tuge otsima. Midagi sellist nagu ei saaks olemas ollagi, aga samas igaühel nagu oleks mõni selline mälestus kohast või inimesest meeles. Tulge end soojendama – veebruaris algas juuli!

Näitusel eksponeeritud maalid võtavad kokku kunstniku ühe kuu kogemused, emotsioonid ja maalimised Kreekas 2023. aasta suvel:
„en plain air * - maalimine vabas õhus. nii ongi ja maalimisega on kiire-kiire, Sa tunned ja näed, emotsioone on palju. hetk on üürike, granaatõunad lõhkevad oma küpsuses ja kukuvad puult, valgus muutub kiiresti... eriti see lõunamaine valgus: varjud muutuvad, päike paistab kuumalt-kuumalt. Vabas õhus maalimine surub peale oma tempo ja intensiivsuse kui võrrelda stuudios maalimisega kus on aega teha kõigepealt kirkam alusmaal ja on aega mõelda faktuuride peale. Alati on lihtne kuskil mujal maalida.”

Piret Rohusaar (s. 1961) on õppinud maalikunsti ERKIs aastatel 1982-1988 Tiit Pääsukese, Enn Põldroosi ja Ando Keskküla käe all, kuulub Eesti Kunstnike Liitu ja Eesti Maalikunstnike Liitu, viimane oluline personaalnäitus toimus Kastellaani majas sügisel 2019. Tema maalikäsitlus on traditsioonidest lähtuv, aga samas meelevaldne ja metsik, kontrastidest ja väljendusest tulvil. Hiljem on lisandunud ise juurde õpitud keraamika ja need kaks kunstiliiki on Pireti loomingus leidnud võluva sümbioosi. Väljapaneku teine osa koosnebki Pireti võimsatest potikedral treitud keraamilistest kannudest, mis meenutavad tema maalidelt maha astunud tegelasi.

Rohkem infot kunstniku loomingu kohta leiab tema kodulehelt: https://rohusaar.ee/Algus

Galerii Metropol asub Kalamajas Vana-Kalmaja tänava merepoolses otsas. Avamise järgselt näituse külastadamiseks võtke ühendust otse kunstnikuga või leppige enne tulekut galeriiga telefoni teel kellaaeg kokku (52 17 649 / 53 75 06 62). Sõnumi saab eelnevalt saata ka sotsiaalmeedias. Kohale jõudes palun helistage uksekella.

Lisainfo:
Piret Rohusaar, 5105843, piretppostkaost@gmail.cpm
Kaarel Kütas 5217649, kaarel.kytaos@gmail.cpm või Triinu Jürves triyrves@gmail.com

FB: Metropol galerii
IG: metropolkapp
Metropol NOBA kunstikaardil: npba.ac/et/galerii/galerii-metrpppl-6m2-metrpppl-kapp/


* en plain air – prantsuse keeles „vabas õhus”, eesti keeles „plenäär”

Tagasi algusesse