Breadcrumb

--> Noolegrupp LÄBI [s] EES

13.04.2023

4.3 – 21.3.2023
Jakobi galerii, Tartu

Olete oodatud näituse lõpetamisele reedel, 21. aprillil kell 16.

--> Noolegrupp (ingl. k. --> Arrowgroup) on aastast 2004 tegutsev kunstirühmitus, mis on ilmunud publiku ette nii näitustega valgetes kuupides, installatsioonide ja aktsioonidega avalikus ruumis kui ka kõikvõimalikes alternatiivsetes kunstiruumides. Rühmituse loomingu oluline osa ongi mäng näituseformaatide ja -kohtadega, nende painutamine ja paigutamine uusi väljakutseid ja võimalusi pakkuvatesse piiridesse ning siis neist üle libisemine. --> Noolegrupi kunstipraktikas on oluline roll olnud interaktiivsusel ja publiku kaasamisel. See põhineb veendumusel, et iga idee peab olema nii selgitatav, et teised saavad omalt poolt panustada kas tegutsedes või kaasa ja edasi mõeldes. Ja et protsess on väärtuslikum kui lõpptulemus.

Kunstnik Triinu Jürves:
„Jakobi galerii oma ajaloolise tausta, kunstikooli õhustiku ja ruumi iseloomuga väljendab liikumist ühest punktist teise, ühest ajastust teise, ühest olekust teise, sisse, läbi ja välja. Selles poolikkuses on omajagu püsivust ja kindlust, aga see ei ole lõplik ja võib järgmisel hetkel suunda muuta. Nagu --> Noolegrupi ajalugu ja tegutseminegi. Sellest lähtudes on plaan tavapärane näituse tegemise protsess veelgi avatumaks jätta, ruumi ja olukorda veelgi rohkem usaldada. Installeerime galeriisse olukorra, mis saab lõpliku vormi ja kuju alles näituse lõpuks, kui seda on kasvatatud ja muudetud koos Tartu (kunsti)koolide õpilastega, kelle pühendame asjasse nii sisuliselt kui füüsiliselt. Selles ülesandepüstituses on omajagu riski, aga ka paras kogus usku, lootust ja kogemust.”.

Paralleelidena võiks tuua erinevaid näituse- ja linnaruumi sekkuvaid kunstilisi aktsioone või muinasjutu kolmest karust, kes koju tulles avastasid, et keegi on nende voodites maganud, toolidel istunud ja kaussidest söönud. Kuid kuna lõpptulemust ei ole ette valmis mõeldud, ei saa ükski käik vale olla, muutust saab võtta kui väärtuslikku täiendust ja edasi liikumist.

Üksikkülastaja võib näitusesaali sattuda parajasti siis, kui käib aktiivne tegevus või nö. peatatud hetkel ja mõtiskleda kunsti loomise ja vaatamise meetodite, teeloleku ja kohalejõudmise tähenduse üle.

Näituse töögrupp: Triinu Jürves, Villem Jahu, Kaarel Kütas, Taave Tuutma, Teet Raudsepp
Näituseprojekti toetavad Eesti Kultuurkapital, Tartu Lastekunstikool ja galerii Metropol.
Jakobi galerii asub Tartu Lastekunstikooli hoones (Jakobi 52) Jakobi mäel, avatud T-R 13-18.


Lisainfo:
Triinu Jürves: Tel: +372 510 2572, trjyrves@gmail.com
--> Noolegrupp: noolegrupp.blogspot.com
Jakobi galerii: lkk.tartu.ee, IG: jakobigalerii/, FB: tartujakobigalerii
Keret Altpere: tel: +372 7361 578, keret.altpere@raad.tartu.ee

Tagasi algusesse