Breadcrumb

Näitus „Noor tundmatu“

04.09.2023

Contemporary - ART EXHIBITION 2023 Station Narva & OBJEKT multimedia future hub & SillArt Gallery:

Eduard Zentsik, Vovan Kaštan, Vladimir Kopõlov, Alex Bitskov, Lena Tõsjatova, Anastassia Volkova, Jelizaveta Saveljeva, Aleksei Bitskov, Darja Jasnjuk, Jannika Korolkova, Eneli Heinlaid, Narvamus

Näituse autorid elavad Eesti kirdeosas Ida-Virumaal. Milline kunst sünnib siinsete noore põlvkonna kunstnike poolt? Millega see on täidetud ja miks? Kuidas need kunstnikud mõistavad ja tõlgendavad meie aega läbi kujundite? Kõike seda saab näha näitusel "Noor Tundmatu". 

Kas olete valmis alustama unustamatut teekonda?

Tundmatus on üks müstiline kaaslane meie eluteel. Ta saadab meid igas hetkes, rõhutades meie vankuatut edasi rühkimist. Tulevik on suletud uks, mille taga varjab end salapärane tundmatu, kelle poole me kõik püüame piiluda.

Kunstimaailmas rändajad mitte ainult ei kiika tundmatu poole, vaid püüavad lahti harutada saladusi, mis ei pruugi alati koheselt avaneda. Just seeläbi leiame tee uute arusaamadeni. Loomise kunst on kui võti lukuaugusse tundmatuse taga. See avab uksed meie teadvuse hämaraimatesse kambreisse, et vapralt seal peidus olnud tundmatule silma vaadata.

Suuname koos Ida-Viru noorte kunstnikega pilgu veel tundmatute horisontide suunas. Näitus „Noor tundmatu“ on kui salapärane stseen, mile eesriide tõmbab lahti juhendaja ja kuraator, kelle nimi ise on mõistatus ehk Tundmatu Kunstnik Eduard Zentsik. Läbi saladuste loori juhatab ta meid avastusteni näituseruumis.

Tulge ja astume koos tundmatu poole, maailma, kus iga kunstiteos on osa suurest mõistatusest osa. Avame koos ukse Noore Tundmatu maailma!

Tagasi algusesse