Breadcrumb

KORDONi residendid oktoobris ja novembris

23.10.2023

KORDONil on hea meel pakkuda residentuuri võimalust endiselt sõjakeerises oleva Ukraina kunstnikule, kes viibib Hiiumaal kolmenädalases residentuuris oktoobris ja novembris.

Teta Tsybulnyk on kunstnik ja psühhoanalüütik, kes elab ja töötab Kiievis. Tal on akadeemiline taust sotsioloogias, sotsiaalantropoloogias ja kliinilises psühholoogias. Tema uurimistöö ulatub mitteinimese vaatenurgast loodusele kuni alateadvuse semiootika ja unenägudeni. Ta on ruїns kollektiivi kaasasutaja. Kunstirühmitus koosneb hetkel Teta Tsybulnykist ja Elias Parvulescost, kes on mitmete videoteoste kaasautoriteks, sealhulgas dendro dreams (2017), zong (2019), LL-Group K-Object (2019) ja Salty Oscillations (2021). Filme on näidatud rahvusvahelistel filmifestivalidel ja kunstinäitustel kogu maailmas. 
https://www.ruins.today

Novembris viibib KORDONis ka filmitegija ja Ööülikooli asutaja Jaan Tootsen, kes kirjeldab oma plaane järgmiselt: "Püüan õppida mõne päeva jooksul viljakat mittemidagitegemist, aga ennast tundes, see on juba ette luhtunud plaan, küllap longin mererannas ja hakkan kavandama tulevast projekti – maakunstiteos: zen–liivariba–piiririik. Võtan kodust kaasa tööd, järelnoppimisi president Ilvese filmiga seoses, mis praegu lõpusirgel, kõik tunnid loetud, isegi praamisõit on mõeldud mõttetööle. Ootan kohtumist Ukraina filmitegijaga, aga eelkõige otsin rahu ja vaikust, videvikupidamist ja kookonis oleku aega. KORDON on eriline paik, üks ruum, kus on hea olla ja kerge mõelda. Kompassi häälestada."

Tagasi algusesse