Breadcrumb

WIELSi kunstiresidentuuri konkurss 2024. aastaks

07.09.2023

WIELSi kunstikeskus ootab järgmisel, 2024. aastal Eesti kunstnikku oma residentuuriprogrammi. Kandideerida saab 15. oktoobrini 2023.

Konkurssi korraldavad Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ja WIELSi kunstikeskus. 

Residentuuri pikkus on kuus kuud. Osalejate residentuuritasu ja üürikulud on kaetud, samuti makstakse kunstnikule igakuist stipendiumi (1600 eurot kuus). Osalema on oodatud kõik Eesti kunstnikud (eesti päritolu kunstnikud ja/või kunstnikud, kes elavad Eestis).

WIELSi rahvusvaheline residentuurprogramm on mõeldud kaasaegsetele kunstnikele üle maailma, pakkudes professionaalset töökeskkonda ning võimalust osaleda kaasaegse kunsti alases kunstilises ja teoreetilises dialoogis. Kuue kuu jooksul saavad residentuuri osalised kasutada isiklikku ateljeed, iganädalaselt on võimalik saada individuaalset tagasisidet ja kaasamõtlemist ning külastada saab näituseid ja kunstisündmuseid Belgias ja naaberriikides. Samuti korraldatakse ettekandeõhtuid, kus on võimalik esitleda enda loomingut ning tutvuda kaasresidentide projektidega. WIELSi eesmärk on aidata kunstnikel arendada oma loomingut ja professionaalset tegevust.

Rohkem infot WIELSi residentuuri tegevuste ja valikupõhimõtete kohta saab lugeda siit (inglise keeles).

Tähtaeg taotluste esitamiseks on 15. oktoober 2023. Taotlus tuleb täita inglise keeles vastavalt kõigile nõuetele ja saata ühe pdf-failina e-mailile post@cca.ee.

Taotlused vaatab läbi žürii, kuhu kuuluvad KKEKi ja WIELSi kunstikeskuse esindajad. Lõpliku otsuse teeb WIELSi kunstikeskus.

KKEKi ja WIELSi vaheline koostööprojekt algas 2017. aastal. Sellest ajast alates on programmis osalenud Paul Kuimet, Jaanus Samma, Anna Škodenko, Tõnis Saadoja, Tanja Muravskaja, Anu Vahtra, Eva Mustonen, Ingel Vaikla, Krista Mölder ja Sandra Kosorotova, Hedi Jaansoo ja Laivi Suurväli.

Lisainfo WIELSi kunstiresidentuuri kohta:
WIELSi koduleht
post@cca.ee

Eesti kunstnike osalemist WIELSi residentuuris toetab Eesti Kultuuriministeerium.

Tagasi algusesse