WIELSi kunstiresidentuuri konkurss 2022. aastaks

05.07.2021

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus (KKEK) ja kunstikeskus WIELS kutsuvad kandideerima mainekasse kunstiresidentuuri Brüsselis.
 
Kahel eesti kunstnikul on võimalus osaleda 2022. aasta esimesel või teisel poolaastal kunstiresidentuuris Brüsseli kunstikeskuses WIELS. Residentuuri pikkus on kuus kuud. KKEK koostöös Kultuuriministeeriumiga katab osalejate residentuuritasu ja üürikulud, samuti makstakse kunstnikule igakuist stipendiumi (1300 eurot kuus). Osalema on oodatud kõik Eesti kunstnikud (eesti päritolu kunstnikud ja/või kunstnikud, kes elavad Eestis).
WIELSi rahvusvaheline residentuurprogramm on mõeldud kaasaegsetele kunstnikele üle maailma, pakkudes professionaalset töökeskkonda ning võimalust osaleda kaasaegse kunsti alases kunstilises ja teoreetilises dialoogis. Kuue kuu jooksul saavad residentuuri osalised kasutada isiklikku ateljeed, iganädalaselt on võimalik saada individuaalset tagasisidet ja kaasamõtlemist ning külastada saab näituseid ja kunstisündmuseid Belgias ja naaberriikides. Samuti korraldatakse ettekandeõhtuid, kus on võimalik esitleda enda loomingut ning tutvuda kaasresidentide projektidega. WIELSi eesmärk on aidata kunstnikel arendada oma loomingut ja professionaalset tegevust. Rohkem infot WIELSi residentuuri tegevuste ja valikupõhimõtete kohta saab lugeda siit (inglise keeles).
 
Tähtaeg taotluste esitamiseks on 23. september 2021. Taotlus tuleb täita inglise keeles vastavalt kõigile allolevatele nõuetele ja saata ühe pdf-failina e-mailile post [at] cca.ee.
 
Taotlused vaatab läbi žürii, kuhu kuuluvad KKEKi ja WIELSi kunstikeskuse esindajad. Lõpliku otsuse teeb WIELSi kunstikeskus.
 
Palume taotluses märkida, kas soovite residentuuris osaleda 2022. aasta esimeses või teises pooles või sobivad mõlemad.
 
KKEKi ja WIELSi vaheline koostööprojekt algas 2017. aastal. Sellest ajast alates on programmis osalenud Paul Kuimet, Jaanus Samma, Anna Škodenko, Tõnis Saadoja, Tanja Muravskaja, Anu Vahtra, Eva Mustonen ja Ingel Vaikla.
 
Lisainfo WIELSi kunstiresidentuuri kohta:
WIELSi koduleht
post [at] cca.ee
 
Eesti kunstnike osalemist WIELSi residentuuris toetab Eesti Kultuuriministeerium.
 
Kandideerimiseks vajalikud materjalid (inglise keeles)
 
APPLICATION GUIDELINES
The application must be sent by e-mail in .PDF format to: post [at] cca.ee
 
APPLICATION GUIDELINES
PART 1: PAPERWORK
 
Application paperwork should include in the following order:
A. APPLICATION FORM: Please download and fill out the application form.
B. CV/RESUME: Please include your educational background and exhibition history.
C. ARTIST STATEMENT: In 250 words or less, write a statement about your work.
D. STATEMENT OF PURPOSE: In 250 words or less, describe your potential projects, ideas and expectations for the residency at WIELS.
E. REFERENCES: Please provide the name, email, telephone no. and postal address of three references who can comment on your recent work and artistic development on a professional level.
F. VISUAL DOCUMENTATION: We ask that you include a selection of up to 10 images included in the electronic application pdf, and/or videos.
The captions of the images should include the title, date, medium, dimensions, and a brief description of each work (less than 50 words for each image/video).
VIDEO FILES: Moving images, i.e. time-based media, video, kinetic art or documentation of performance art, should be presented as a download link that does not expire, either provided by file-hosting services such as Dropbox or video-sharing websites such as YouTube or Vimeo.
Tagasi üles