Breadcrumb

Urmas Lüüsi lavastus Draama festivali programmis

17.06.2024

Teatrifestival Draama avalikustas programmi

Teatrifestival Draama toimub sel aastal 1.–8. septembrini Tartus ning programmi on kokku pannud festivali loomenõukogu liikmed Hedi-Liis Toome, Liisi Aibel, Karin Allik ja Meelis Oidsalu.

Festivali programmi kuuluvad sel aastal Eesti Draamateatri “Teoreem” (lavastaja Juhan Ulfsak), Von Krahli ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia "Ei usu!" (lav. Juhan Ulfsak),  Theatrumi "Mõõt mõõdu vastu" (lav. Lembit Peterson), Tartu Uue Teatri "Mis saab siis, kui meid enam ei ole?" (lav. Kirill Havanski), Kanuti Gildi SAALi produtseeritud "Fun Fact" (autorid Branko Jordan, Katarina Stegnar, Primož Bezjak, Mart Kangro, Juhan Ulfsak, Eero Epner), Ekspeditsiooni "Reis metsa lõppu" (lav. Lauri Lagle), Musta Kasti "Lilli" (lav. Kaija M. Külm), Vaba Lava ja Kiievi Dramaturgide Teatri "(elu) sunnitud valikud" (lav. Valters Silis), Teater Vanemuine “Sada grammi taevasina” (lav. Urmas Vadi), Vene Teatri "Kolmanda impeeriumi hirm ja viletsus" (lav. Timofey Kulyabin) ja Kanuti Gildi SAALi produtseeritud "Tädi Õie 65. sünnipäev" (lav. Urmas Lüüs). Draama lisaprogrammi kuulub sel aastal Tartu Uue Teatri "Tundmatute asjade mets" (lav. Andreas Aadel).

Festivali juht ja kuraator Hedi-Liis Toome: “Draama programm on sel aastal veidi väiksemamahulisem kui eelmistel aastatel, kuid peegeldab jätkuvalt Eesti teatri mitmekesisust. Mitmeid lavastusi ühendava teemana võib välja tuua indiviidi ja süsteemi vastasseisu. See ei tähendab ilmtingimata poliitilist lavastust, vaid teema tegelemist erinevate nurkade alt. Silma paistab kindlasti Juhan Ulfsaki osalusel tehtud lavastuste rohkus. Kuna tegemist on Euroopa kultuuripealinna aastaga, on hea meel, et kavas on ka kaks rahvusvahelist koostöölavastust – üks sloveenlastega (“Fun Fact”) ja teine ukrainlastega (“(elu) sunnitud valikud”).

Festivali staap asub seekord Tartu Saksa Kultuuri Instituudis aadressil Kastani tn 1, kus on festivali ajal 2.–7. septembrini avatud eesti näitekirjanduse keskus, mis kannab nime Äratundmishetkede Maja. Terve nädala vältel on majas avatud Eesti Teatri Agentuuri ja kunstnik Illimar Vihmari koostöös valminud interaktiivne näitus, kust leiab ka näidendite hüpikraamatukogu. Nädala teisel poolel saab Äratundmishetkede Majas teoks aga ainulaadne näidendite lugemise maraton. Programmist leiab veel raamatuesitlusi ja arutelusid, ühtlasi toimub seal Draama festivali lõpupidu. Äratundmishetkede Maja on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist ja sellega tähistab Eesti Teatri Agentuur oma 30. sünnipäeva.

Draama festivali suurtoetajad on Eesti Kultuurkapital, Tartu linn ja Eesti Kultuuriministeerium.

Piletid festivalile tulevad müügile 1. juulil Piletilevis.

Kogu programmiga saab tutvuda festivali kodulehel: draama.ee

Rohkem infot:
Hedi-Liis Toome
Draama festivali tegevjuht
hediliis@festival.ee

draama.ee

 

Tagasi algusesse