Reede, 17. mail algusega kell 17 toimub ARSi avatud ateljeede päeval projektiruumi näituse „Luba endal muutuda“ finissage üritused:
● 17.00 Kuraatorituur näitusel, Liisa Kaljula
● 18.00 Kunstnike tuur näitusel ja ateljees, Carl-Robert Kagge ning Mart Vainre
● 19.00 Näitusel osalejate vestlusring kaasaegse tehnoloogia ja maalikunsti suhetest
Küsime mis saab siis, kui maalikunsti aeglane protsessuaalsus saab kokku masinkunsti instantse ning globaalseid andmemassiive kiirelt ja tõhusalt kaasava töömeetodiga? Milline roll võiks aeglustusele orienteeritud kunstil olla totaalse kiirenduse ajastul, mil inimesed usaldavad end efektiivsuse, konkurentsivõime ja majanduskasvu nimel üha enam selliste tehnoloogiliste süsteemide hoolde, mille toimimismehhanisme nad ei tunne? Vestlusringi külalised on väga teretulnud meiega nendel ja arutelu käigus tekkinud küsimuste üle arutlema.
Grupinäitusel "Luba endal muutuda. Maalikunstist masinkunsti ajastul" osalevad viis Eesti kunstnikku, kes on viimastel aastatel pühendunud maalikunsti ja tehisaru suhete uurimisele ning ristavad traditsioonilisi maalikunsti tehnikaid erinevate digitehnoloogiatega. Vano Allsalu toidab tehisaru oma signatuurstiilis maalidega ja kaardistab selle võimeid abstraktses väljendusviisis; Gerda Hansen mängib mõttega, kas masinkunsti ajastu maalikunstnik saab astuda kaks korda ühte jõkke; Siiri Jüris lubab oma figuraalabstraktsetel maalidel digitehnoloogia abil muteeruda; Carl-Robert Kagge kasutab maaliekraanide loomisel Photoshopi generatiivse täitmise funktsiooni ja Mart Vainre on arendanud välja ouroborosliku analoog-digitaal-analoog värvitransformaatori. Näituse kuraator on Liisa Kaljula, kes töötab Eesti Kunstimuuseumi maalikogus ning on kureerinud mitmeid maalikunsti näitusi.
ARS kunstilinnaku (Pärnu mnt 154, Tallinn) avatud ateljeede päeval on linnakus töötavate kunstnike ja disainerite uksed on lahti kõigile huvilistele. Kevadisel õhtupoolikul saab ateljeedes ja töökodades ringi vaadata, kohtuda loojatega ning nautida isetegemist töötubades, vaadata kunsti, kuulata muusikat ja teha sisseoste otse kunstnike stuudiotest.