Breadcrumb

Teatriühing MUDI kutsub kõiki Kunstnike Liidu liikmeid teatrisse!

05.06.2023

Paul-Eerik Rummo „Tuhkatriinumäng“
Eksistentsiaalne draama Viimsi Artiumi suures saalis. 

Viimased selle kevade kolm etendust: 10.06, 17.06 ja 18.06.

Kõikidele Eesti Kunstnike Liidu liikmetele kehtib soodustus -30%. Soodustuse saamiseks kasutada Piletitasku ostukorvis Sõbrasoodustuse sooduskoodi MUDI.

Info lavastuse ja piletite kohta:

https://www.piletitasku.ee/et/performance/22070

https://www.facebook.com/TeaterMudi/

Paul-Eerik Rummo “Tuhkatriinumängu” peetakse eesti parimaks näidendiks (nimetatud ka eesti “Hamletiks”). 1969. aastal esietendus näidend Vanemuise teatris (lavastaja Evald Hermaküla) ning sellest sai üks teatriuuenduse murrangulavastusi, mis tõi kaasa uusi ideid ja inspiratsiooni tulevikutegijatele.

On oodata võimsat eksistentsiaalset lugu tõe otsingutest. Lavastuse peategelane on Prints, kes kahtlustab 9 aastat pärast abiellumist, et elab Lossis Vale-Tuhkatriinuga. Kes on päris Tuhkatriinu ja kus ta on? Sellele küsimusele asubki Prints vastuseid otsima. Tema otsingud on täis intriige, ootamatusi ja sügavat inimlikkust, mis tõmbavad vaataja meeled pinevile ja panevad südame kiiremini põksuma. 

“Tuhkatriinumängu” on miksitud klassikalise teatri elemendid, vaatemänguline visuaal ja värskest energiast laetud technomuusika.

Lavastajad: Karl Laumets, René Reinumägi

Osades: Pääru Oja, Ester Kuntu, Elmo Nüganen, Piret Krumm, Jaanika Arum, Mirtel Pohla, Epp Eespäev (Tallinna Linnateater), Artur Lääts (HALL)

Heili Sibrits:

Minge “Tuhkatriinumängu” vaatama, sest näha Pääru Oja ja Elmo Nüganeni mängu on elamus. Nende intensiivsus on erakondne. Karl Laumetsa lavastust ma soovitan, Nüganen ja Pääru on imetlusväärsed, ka Ester Kuntu ja Epp Eespäev on suurepärased. Tekst ootamatult (ja jätkuvalt) päevakohane. Kes see Prints ikkagi oli? Kui saate, siis minge vaatama.

Pille-Riin Purje: 

Karl Laumetsa ja René Reinumäe lavastus kinnitab Rummo näidendi elu- ja mängujõulisust, kujundikaalu ja tähendusmahtu, ka absurdihaaret.

Näitleja Nüganen mõjub kui puurist areenile pääsenud lõvi, tema soorituses liitub elu- ja lavaslepp vallatleva mängulustiga.

Margus Mikomägi: 

Valgus ja laiemalt valgustatus on selle lavastuse juures ehk peamine, moodsa sõnaga „innovatsioon“.

Kohtume teatris!
MUDI

muditeater@gmail.com

Tagasi algusesse