Tarrvi Laamann „Puu ja Põõsas“

24.08.2021

Esmaspäeval, 30. augustil avatakse Rakvere Teatri galeriis Tarrvi Laamanni isikunäitus „Puu ja Põõsas“.
 
Kunstnik kirjeldab: „Selle näituse looming sai koloriitne ja kontrastne nagu Jamaica elu. Inspiratsiooni on andnud saare elanikud ja sealne lopsakas loodus - soe päike ja Kariibi meri. Impulsi olen võtnud otse loodusest ja kohalikust Jamaica/Eesti kultuurist - trükkisin vineerplaadile ja lõuendile kanepilehti, kookospuulehti ning Eesti vahtralehti ja lisasin viimase kihina Jamaicale omastes erksates toon ides akrüülvärvi, mis voogab ja pulseerib maalidel nagu kohalik rahvamuusika - reggae ja Eesti regivärsi rütmides.“
 
Tarrvi Laamanni näitus „Puu ja Põõsas“ toob Rakvere Teatri galeriis vaatajani reggae rütmides optimistliku impulsiga maalid ja graafika. Tarrvi loometöö on mitmekülgne - ta on eksponeerinud oma kunsti nii Eestis kui välismaal, avaldanud raamatuid ja muusikat ning tema looming on erinevates kogudes Eestis, Soomes, Jamaical, Hiinas jpt.
 
Tarrvi Laamann on Eesti juurtega kunstnik ja rännumees, kes peab juba viimased paarkümmend aastat oma teiseks koduks Jamaica saart. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafika eriala (MA) ja täiendanud end Jaapanis ning Indias. Tarrvi on külalislektor Eesti Kunstiakadeemias, Kõrgem Kunstikool Pallases ja on alates 1994. aastast Eesti Kunstnike Liidu liige.
 
Näitust toetab  Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstnike Liit, Liviko Distillery, Raadio 2, Bashment FM, Amazonas Reisid ja CopperLeg Residency.
 
Seoses COVID-19 pandeemiaga palume näituse külastamisel arvestada 2+2 reegliga, kanda maski ja pidada kinni hügieeninõuetest.
 
Näituse avamine 30.08.2021 kell 17:00-20:00
Näituse periood 30.08.-30.09.2021
 
Lisainfo:
E-post: evelivarik [at] gmail.com
Tagasi üles