Breadcrumb

Tallinna Kunstihoonega liitub uus kuraator – Corina L. Apostol

09.04.2019

Tallinna Kunstihoonel on hea meel teatada, et kuraatorite töörühmaga liitub Corina L. Apostol. Seni peamiselt New Yorgis ja Bukarestis töötav märkimisväärse rahvusvahelise töökogemusega Apostol alustab tööd juunis.

Praegu töötab Corina Andrew W. Melloni Fondi stipendiaadina New Yorgi kunstiorganisatsioonis Creative Time ning on kirjastuse Routledge peatselt ilmuva raamatu „Making Another World Possible“ üks toimetajaid. Teos käsitleb möödunud kümnendi sotsiaalset kunsti globaalsest vaatepunktist. Hiljuti oli Corina 11. Creative Time Summiti kaaskuraator. Miamis toimuv mõtlejate, unistajate ja tegijate rahvusvaheline kokkutulek kandis seekord pealkirja „Arhipelaagidest ja muudest imaginaariumidest“ („On Archipelagoes and Other Imaginaries“). Ühtlasi kureerib Corina rahvusvahelist kunstifestivali Suoja/Shelter peakirjaga „Kosmopoliitika, seltsimehelikkus ja ühisvara“ („Cosmopolitics, Comradeship, and the Commons“), mis toimub 2019. aasta juunis Helsingis. 2017. aastast on Corina Ida-Euroopa, Euraasia ja Venemaa Kunsti ja Arhitektuuri Ajaloolaste Ühingu juhatuse liige ja uudislugude toimetaja. Aastatel 2010–2016 oli ta Dodge’i stipendiaat Zimmerli Kunstimuuseumis, kus kureeris palju tunnustust pälvinud näitust „Leningradi perestroika. Risthoovused fotograafias, videokunstis ja muusikas“ („Leningrad’s Perestroika: Crosscurrents in Photography, Video, and Music“, 2013) ning aitas ette valmistada Norton ja Nancy Dodge’i nonkonformistliku nõukogude kunsti kollektsiooni näitusi. Lisaks on Corina korraldanud näitusi ja konverentse Duke’i ülikooli Nasheri kunstimuuseumis, Newarki kunstinõukogus, El Taller Latino Americano keskuses, Oslo galeriis RAM ja tranzit.ro/București programmi raames. Corina on kaitsnud doktorikraadi Rutgersi ülikoolis, kus kirjutas doktoritöö tänapäeva Ida-Euroopa ja Venemaa kunstirühmitustest, kes on loonud publikut võimestavaid pikaajalisi kogukonnapõhiseid projekte. Tema doktoritöö oli 2016. aastal esitatud Kandinsky auhinnale kaasaegse kunsti ajaloo ja teooria valdkonna teadustööde kategoorias. Samuti on Corina olnud Rumeenia kaasaegset kultuuri ja kultuuripärandit rahastava Riikliku Kultuurifondi (AFCN) nõukogu liige (2016). Ta kuulub mõjuka kunsti- ja kirjastusaktivistide kollektiivi ArtLeaks ning on väljaande ArtLeaks Gazette peatoimetaja.

Corina valiti Tallinna Kunstihoone kuraatoriks rahvusvahelise avaliku konkursiga.

„Oleme väga õnnelikud, et ametikohale korraldatud avalikul konkursil osales nii palju andekaid kuraatoreid maailma eri paigust. Corina puhul kujunesid otsustavaks tema kuraatorikogemus, lai rahvusvaheline võrgustik ja meie piirkonna kunstiajaloo tundmine. Tallinna Kunstihoone meeskond ootab põnevusega meie koostööd ja Corina pakutavaid uusi vaatepunkte,“ kommenteerib Tallinna Kunstihoone direktor Taaniel Raudsepp.

„On suur au ja põnev väljakutse saada siinse piirkonna hinnatud kunstiasutuse, Tallinna Kunstihoone uueks kuraatoriks ning pakkuda publikule uuenduslikke ja atraktiivseid kohalikke ja rahvusvahelisi nüüdiskunsti ja -kultuuri programme ning edendada sisukat koostööd globaalsel areenil,“ märgib Corina.

Tallinna Kunstihoone kuraatorite töörühma kuuluvad Siim Preiman (EE), Tamara Luuk (EE) ja Corina L. Apostol (RO/US). Tallinna Kunstihoone on 1934. aastal loodud kaasaegse kunsti asutus, mille näituseprogrammi näeb kolmes galeriis Tallinna keskväljakul: Kunstihoones, Linnagaleriis ja Kunstihoone galeriis. Kunstihoone tegeleb kaasaegse kunsti ja tänapäeva ühiskonna kõige põletavamate küsimustega ning korraldab Eestis ja välismaal igaastaselt kokku 15–17 näitust.



Vabaduse väljak 8
K-P 12-19, 6€/3€
www.kunstihoone.ee
 
Rohkem teavet:
Taaniel Raudsepp, juhataja
taaniel@kunstihoone.ee
Tagasi algusesse