Breadcrumb

Tähtaeg läheneb: Konkurss ISCP-EKKAK residentuuriprogrammi New Yorgis

01.04.2024

EKKAK kuulutas välja konkursi kunstnikele osalemaks 2-kuulises ISCP residentuuriprogrammis Brooklynis New Yorgis. EKKAK koostöös Eesti Kultuuriministeeriumiga katab avaliku konkursi tulemusel välja valitud residendi lennu-, stuudio-, majutus- ja osalised elamiskulud.

ISCP on üks hinnatumaid mittetulunduslikke kaasaegse kunsti institutsioone, mis pakub residentuuriprogramme karjääri algusjärgus ja juba tunnustatud kunstnikele ning kuraatoritele. ISCP pakub oma residentidele isikliku, 24-tunnise juurdepääsuga stuudiopinna, regulaarseid stuudiokülastusi külaliskriitikutelt ja -kuraatoritelt, ühiskülastusi muuseumitesse, galeriidesse ja teistesse kultuuriinstitutsioonidesse ning osalemisvõimalust ISCP avalikes loengutes. Samuti on residendid oodatud oma praktikat tutvustama iga-aastase ISCP Avatud Stuudio programmi raames.

New York on üks tihedama kunstieluga metropole maailmas. Sadade rahvusvaheliselt tuntud muuseumide, galeriide ning kunstiinstitutsioonide ja -kogudega tutvumine on kunstiprofessionaalile asendamatu kogemus.

ISCP-EKKAK residentuur toimub ajavahemikus 1. oktoober – 30. november 2024.

Kandideerimiseks palutakse hiljemalt 4. aprilliks 2024 esitada aadressil iscp@ecadc.ee järgmised materjalid:

 – vabas vormis põhjalik avaldus, mis kirjeldab, kuidas ISCP-EKKAK residentuuriprogramm ja 2-kuuline töötamine New Yorgis aitaks kaasa selles osaleva kunstniku praktika edasisele arengule (maht 2-3 lehekülge);

– viimase 3 aasta näituseprojektide dokumentatsioon (PDF kuni 10 visuaaliga või link portfooliole);

– elulookirjeldus (koos kahe soovitaja kontaktandmetega).

Kõik ISCP residentuuriprogrammi konkursil osalemiseks vajalikud materjalid palume esitada inglise keeles. Avaldusi hindab EKKAKi poolt nimetatud rahvusvaheline žürii.

ISCP-EKKAK residentuuriprogramm toimub alates 2015. aastast ning seni on New Yorgis end täiendanud Marge Monko, Rael Artel, Anu Vahtra, Paul Kuimet, Laura Põld, Mia Raadik, Taavi Suisalu ja Helena Keskküla.

ISCP-EKKAK residentuuriprogrammi toetavad Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus ja Eesti Kultuuriministeerium.

Lisainfo: karin@ecadc.ee

Tagasi algusesse