Breadcrumb

Soodustus EKL liikmetele, EKKM performance: Oona Doherty "Hope Hunt"

16.04.2024

EKKMil on hea meel kutsuda ja pakkuda soodustust Eesti Kunstnike Liidu liikmetele:

Ühel õhtul, 13. mail, etendub EKKMi näituse „Päästik” raames maineka iiri koreograafi Oona Doherty lavastus „Lootusejaht ja ülestõusmineLaatsaruseks” (Hope Hunt and the Ascension into Lazarus). Etendus toimub koostöös Tallinna Kultuurikatlaga, algab kultuurikilomeetril ning jätkub katelde saalis.

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (EKKM) on alustamas uut kaasaegse performance’i- ja etenduskunstiprogrammi, mis on osa muuseumi põhiprogrammist. Oona Doherty etendus on programmi avalöök.

2016. aastal loodud, kuid senini sageli üle maailma tuuritav lavastus on loodud ühele naisetendajale ning püüab dekonstrueerida enamasti halvustatud, harva sümpaatset Euroopa valge töölisklassi mehe kujundit. Maskuliinsus, testosteroon, sotsiaalne klass ja kuuluvus, jalka-truudus, religioon ja vägivaldsus – Põhja-Iiri ossi-identiteedi osiseid kehastatakse ülimalt nüansirikka koreograafiaga, vaheldumisi helluse, nostalgia ja kaastundega. Doherty koreograafia vaatleb sünnijärgse klassi ja soolise kuuluvuse kompleksseid kihte, tuues esile universaalse vajaduse eneseusu ja armastuse järele.

Oona Doherty (1986) on Põhja-Iirimaal tegutsev tantsukunstnik. Doherty teoseid on etendatud üle maailma juba pea kümme aastat. 2017. Aastal nimetati ta Irish Times’is top kümne iiri kunstniku hulka. 2021. aastal pälvis ta Veneetsia Tantsubiennaalil Hõbe Lõvi auhinna ning hiljuti sel aastal nimetati ta CHANEL Next Prize’i kümne võitja hulka oma eesrindliku loomingu eest kaasaegse tantsu valdkonnas.

„Minu looming mängib ihu ja hinge barjääridega, publiku ja lava vahelisusega, et jagada kineetilist kogemust. Olen huvitatud puhta metafüüsilise aususe seisunditest. Et tuua seks, punk, romantika ja chi tagasi kehasse, musta kasti, valgesse kuupi ja Iirimaale,” kirjeldab Doherty oma loomingut.

„Lootusejaht ja ülestõusmine Laatsaruseks” (Hope Hunt and the Ascension into Lazarus), 2016

Koreograaf: Oona Doherty
Etendaja: Sati Veyrunes
Originaalmuusika, DJ ja autojuht: Maxime Jerry Fraisse
Produktsioon: OD Works – Gabrielle Veyssiere and Oona Doherty
Eesti etenduse toetaja: Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital, Tallinna Kultuurikatel, Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet
Kestus u 40min

ÕHTU KAVA:

18:00 giidituur inglise keeles 

18:45–19:45 Bárbara Sánches-Kane’i teose performatiivne aktiveerimine Maria Metsaluga

20:00 Oona Doherty „Lootusejaht ja ülestõusmine Laatsaruseks” 

Muuseum ja baar on 13. mail avatud 16:00-23:00

Piletid Fientast: https://fienta.com/et/oona-doherty-tantsulavastus-lootusejaht-ja-ulesto…

Sooduspileti saajad: (üli)õpilane, pensionär, Eesti Kunstnike Liidu liige, Eesti Teatriliidu liige, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu liige, Eesti Kunstiakadeemia ja Tartu Kõrgema Kunstikooli Pallase töötaja.

FB sündmus: https://fb.me/e/8on8KKGjX

Koduleht: https://www.ekkm.ee/sundmused/oona-doherty-lavastus-lootusejaht-ja-ules…

Tagasi algusesse