Breadcrumb

Roseni galerii vestlusõhtu: Kristi Kongi

07.06.2024

Neljapäeval, 13. juunil kell 18 toimub Roseni galeriis vestlusõhtu Kristi Kongiga. 

Kristi Kongi (s 1985) on maali- ja installatsioonikunstnik, kelle töö keskendub värvile, valgusele ja ruumile. Tema erksavärviline looming hõlmab kaasahaaravaid ruumiinstallatsioone, mis loovad maal-maalis kogemuse ning sekkuvad mänguliselt näituseruumi arhitektuuri. Maalide ja installatsioonide aluseks on konkreetsed või kujuteldavad kohad, kunstniku tähelepanekud, emotsioonid ja mälestused. Need on nagu värvides kirjutatud päevikukanded, mis on ühtaegu nii poeetilised kui ka süsteemsed ja analüütilised.
Roseni pop-up poes eksponeeritav Kristi Kongi maalisari „Taevalaotus” kätkeb endast taeva vaatlust ning taeva tähenduse üle mõtisklemist. Taeva jäädvustamiseks valis kunstnik videviku -aja päevast, mil sealt võib leida terve spektri värve. Eha loob taeva ümber kujundeid, valguse liikumist, mida saab jälgida päikeseloojakust pimeduseni. Füüsiline, metafoorne ja sümboolne taevas Kristi Kongi õlimaalidel on nii värvide kui ka eksistentsiaalse analüüsi allikas.

Kristi Kongi on õppinud maali Tartu Kõrgemas Kunstikoolis (2004–2008) ning lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti erialal magistriõppe (2008–2011).

Teda on autasustatud Noore Kunstniku preemiaga (2011), Sadolini kunstipreemiaga (2013), Konrad Mäe preemiaga (2017), Eesti Kultuurkapitali aastapreemiaga (2021) ning 2016. aastal nomineeriti ta Köler Prize preemiale.
Kristi Kongi on Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonna juht ja dotsent. Ta on üks kunstnikupalga saajatest aastatel 2022–2024. Tema teoseid on Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi, Euroopa Keskpanga, Euroopa Patendiameti kogudes ning erakogudes üle maailma.


Uudse kontseptsiooniga Roseni galerii-hüpikpood (Roseni maja, Ahtri 4, Rotermanni kvartal) on avatud 3. aprillist 30. juunini, T-R kell 12-18.

Galerii-poodi kureerivad ühiselt moedisainer Eve Hanson ja aksessuaaridisainer Kadri Kruus.

Vestlusõhtut juhib Katrin Jaaska ja toetab Freixenet.

Tagasi algusesse