Breadcrumb

Reti Saks „Pildilausuja“

15.05.2024

Haus Galeriis avaneb 15. mail Reti Saksa näitus „Pildilausuja“.

Kunstniku ülevaatenäitus loob lugusid ja taustu Reti Saksa isikupärasele visuaalsele tüpaažile, kelle sisepsühholoogiat kunstnik on läbi oma loomingu kujutanud.

Haus Galerii kahe korruse näitusesaale hõlmab Reti Saksa graafika oma mustvalge, väljapeetud ja peenetundeliselt jutustava maailmaga. Tema isikupärased, iseendas ja iseendaga kulgevad figuurid tekitavad seosmõtteid ja äratundmisi. Kunstniku sisekõnelused muutuvad vaataja sisekõnelusteks, kunstniku lood vaataja lugudeks. Mitte alati ei ole meil võimalus kunsti peituda nii nagu seda pakuvad Reti Saksa paberilehtedesse loodud ruumid, mis mõjuvad korraga nii isikliku kui eksistentsiaalsena.

Erinevalt pildikeelest jääb Reti Saks oma näitust iseloomustades sõnades napiks ja lihtsaks, öeldes vaid nii: „Näitusel esitlen valikut graafikast, mis on valminud viimasel 15 aastal. Sel aastal on loodud kümme suurt kuivnõelatehnikas tööd, mis kasvasid välja kolme raamatu illustratsioonidest, millega ma viimati töötasin. Paljud selle pika aja jooksul valminud pildid on olnud väljas EKL aastanäitustel, mõned ka rahvusvahelistel näitustel ja isikunäitustel.“

Tuntud graafik, raamatute illustraator ja skulptor Reti Saks on sündinud 03.06.1960 Pärnus. Õppinud tollases Eesti NSV Riiklikus Kunstiinstituudis, olles alates 1991. aastast Eesti Kunstnike Liidu liige. Näitustel on ta esinenud alates 1983. aastast, olles osalenud sealhulgas nii graafiku kui illustraatorina arvukates rahvusvahelistes kunsti projektides ja võitnud ning olnud nimetatud mitmete auhindade saajate hulka.

Reti Saks tänab Eesti Kunstnike Liitu näituse toetamise eest.

Näitus jääb avatuks 22. juunini.

Vaata ka: https://haus.ee/?c=naitus-kaesolev&l=et&y=2024&id=572

Tagasi algusesse