Breadcrumb

Pärnu Linnagalerii kutsub näitusetuurile Sorgega

21.04.2023

Laupäeval, 22. aprillil on viimane võimalus külastada Sorge näitust „Pehmed väärtused“ Pärnu Linnagalerii Raekojas, meil on hea meel teada anda, et kell 12 ootab Sorge teid kunstituurile!

Tere tulemast!

PS. kell 14.00 toimub Uue kunsti Muuseumis kuraatorituur Jaan Elkeniga Eesti Maalikunstnike Liidu aastanäitusel „Tegelikkus ja kujutlus“.

Näitus „Pehmed väärtused“ oli esialgu planeeritud paarisnäitusena koos Eva Elise Olliga (1988-2023), kelle üks taies näitusel eksponeeritud saab. Vääramatutel asjaoludel kontseptsioon muutus, kuid näituse pealkiri jäi samaks. Ekspositsiooni moodustavad enamjaolt Sorge lähimineviku tööd. Enamus maalidel näeme inimest või inimesi mingis tegevuses. Situatsioonid on erinevad – kujutatud tegelased on justkui kergelt eufoorilises olekus. Mitmed tegelased on maalitud tahkkehadena, mis paistab silma eriti viimaste aastate tööde juures. Non Grata aegsetest töödest on eksponeeritud „Tulistatud“ ja „Purjekas“, millest viimane on maalitud kunstniku verega otse veenist. Lisaks maalidele on kunstnik eksponeerinud assamblaaže ja postamblaaže, milles peitub nii irooniat kui huumorit. Nende taieste puhul on autor teinud skulptuuride vähendatud mudelid.

Margus Tiitsmaa (s 1963), kunstnikunimega Sorge, on tuntud nii maali- kui ka performance-kunstnikuna. 2008. aastal lõpetas ta Eesti Kunstiakadeemia interdistsiplinaarsete kunstide magistrantuuri. Enne seda õppis Sorge Tallinna Pedagoogilises Instituudis joonistuse ja kunstiõpetuse erialal. Aastatel 1986-2005 esines ta üle 200 performance’iga Poolas, Soomes, Prantsusmaal, Saksamaal, Lätis, Leedus ja Venemaal. Tal on olnud arvukalt isikunäitusi ning osalemisi grupinäitustel.

Lisainfo:
Pärnu Linnagalerii 
Uus 4, Pärnu
T–R 11:00–17:00
L 11:00–14:00
 www.linnagalerii.ee

Tagasi algusesse