Pärnu Kunstinädal algab

19.07.2021

algab Pärnu Kunstinädal, mille esimesed päevad on sisustatud värvikate näituste ja kontsertidega – programmis on nii Mare Tralla näituse avamine ja Sven Grünbergi kontsert kui ka väliskunstnike ja kunstikooli õpilaste etteasted.
 
Laupäeval, 17. juulil kell 11.00 Steineri aias saavad kõik soovijad teha käed värviseks Eesti Kunstikoolide Liidu töötoas „See ei ole Piip Tuut“, kus luuakse üheskoos õpilaste ja möödujatega seoseid žabloontehnika ja värvidega. Töötoas tulemusena valmib näitus, mis jääb avatuks kogu kunstinädala ajaks. Pärnu Rannapargis on avatud ka liidu vabaõhunäitus „Absurd minu ümber“, kus eksponeeritakse koroonakevadel valminud fotokollaaže kunstiõpilastelt üle Eesti.
 
Samal ajal on juba avatud veel kaks väljapanekut. Pärnu Keskraamatukogus saab külastada Okapi Galerii mitme-etapilist „Kunstipeatus Pärnut“, mille esimeses osas on Rait Präätsi klaasikunst kombineeritud Leedu leiutaja ja loovtehnoloogi Gleb Divovi liitreaalsuslahendusega. Pärnu Rannahoone juures võib kohata Läti kunstniku Līva Blumfelde abstraktset maali „Unetekid“, mis seob autori isiklikud märkmed on lõnga abil merekalda  ja päikeseloojanguga.
 
Päev jätkub kell 15.00 Pärnu Kontserdimaja galeriis, kus toimub tuur viimaseid päevi avatud Mauri Grossi näitusel „Suguvõsa“ täis lopsakaid võsa- ja lillemotiive.  Kell 17.00 avatakse Pärnu Vangla endistes ruumides Mare Tralla näitus “Enne ja pärast” ehk ruumiline installatsioon kuuldemängu, video, fotode ja joonistustega, mis viib publiku rännakule kunstniku lapsepõlve tõstatades küsimusi väärkohtlemisest ja traumast.
 
Õhtu lõppeb ja kulgeb sujuvalt hommikusse kell 21.00-05.00 Krõhva baaris, kus Pärnu enda indie-rock bänd The Boondocks kutsub tantsima, hüppama ja suvekuuma välja higistama.
 
Pühapäeval, 18. juuli toimuvad Pärnu Kunstinädala raames mitmed näitusetuurid: lell 13.00 Pärnu Vanglas juba eelpool mainitud Mare Tralla näitusel, kell 14.30 Pärnu Linnagalerii Raekojas näitusel „Mees&Mees“ ja kell 16.00 Pärnu
 
Linnagalerii Kunstnike Majas näitusel „Naine&Naine“.
Pühapäeval kell 18.00 leiab Pärnu rannahoone seenrõdul aset ainulaadse atmosfääriga vabaõhukontsert, kus Taavi Kerikmäe ja Elektroonilise Muusika Seltsi Ansambli esituses tuleb ettekandele Sven Grünbergi kultusalbum „Hingus“. Grünbergi looming haakub nii kunstinädala kuraatoriteemaga “Elulõng – aja absurd” kui kogu kunstinädala kavaga, kus lisaks visuaalkunstidele on esindatud mitmed muud vormid.
Näituste külastamine ning tuuridel osalemine on tasuta, kontserdipiletid müügil Fientas ja Piletilevis.
Pärnu Kunstinädal toimub kuni 25. juulini ning toob tutvustab kunstimaastiku värskemad suundumusi, Eesti ja välisriikide  kunstinike loomingut ning pakub harivat meelelahutust tervele perele. Eesti kunstinädalate ajalugu ulatub aastakümnete taha, alates 2016. aastast toimuvad need Nordic Baltic Art Center NOBA eestvedamisel. Pärnu Kunstinädalat toetavad Pärnu Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Eesti Kontsert, Adduco, AkzoNobel, E&T, DC Grupp, Folger, Frank, JCDecaux ja Space.
 
Tutvu kogu kunstinädala kavaga www.kunstinadal.ee
 
Fotod kunstinädalast: https://drive.google.com/drive/folders/1_YkczmpOAIYxsKdSlste7cdUaABGa6xb
 
Lisainfo:
Andra Orn
Pärnu kunstinädala peakorraldaja
Tel: +3725 5330 0122
Tagasi üles