Breadcrumb

Paide Muusika- ja Teatrimaja kuulutab välja Avatud Galerii kolmanda kunstikorje

02.04.2024

Avatud Galerii peamine eesmärk on tutvustada Eesti kunsti nii Järvamaa kui ka laiemale kultuuri- ja konverentsipublikule. Samuti soovib Avatud Galerii kujuneda kodugaleriiks ja kohtumispaigaks Järvamaal tegutsevatele kunstnikele.

Projektidega on oodatud osalema professionaalsed kunstnikud, kuraatorid ja loomeinimesed.

Kunstikorjes osalemiseks tuleb kirja panna:
1) millist näitust ja miks soovid Avatud Galeriisse tuua;
2) milline on Sinu taust kunstnikuna;
3) lisa mõned fotod oma näitusest;
4) millal sooviksid oma näitust Avatud Galeriis esitleda.

Näituse idee tuleb saata e-posti aadressile galerii@pamt.ee või postiga Paide Muusika- ja Teatrimaja, Pärnu 18, Paide 72712.

 Näituseprojektide laekumise lõpptähtaeg on 31.05.2024.

Avatud Galerii asub PAMTi külalistele avatud ruumides saalide sees ja ümber. Selle olemus seisneb juhuslikus kokkupuutes kunstiga – maja külastajate seas on nii teatri-, kino-, kontserdi- kui ka konverentsipublikut, kes võivad kunstielamuse saada ootamatult. Galerii põhipinnaks on väikese saali näitusepinnad, samuti saab kunsti eksponeerida 1987. aastal rajatud postmodernistliku paekivihoone vestibüülis ja suure saali ümber paiknevates jalutuskoridorides. Lähtuvalt ruumide omapärast eksponeeritakse seintel kahemõõtmelist kunsti.

Galerii on rendivaba. Näituse ülespaneku eest vastutab kunstnik. Avatud Galerii katab võimaluste piires näituse transpordikulud. Näitused vahetuvad kaheksa nädala tagant. Töid eksponeeritakse riputussüsteemi abil jõhvide ja konksudega. Galeriis ei ole võimalik teha värvimistöid ega puurida seintesse auke.

Näituseprojektide valiku kinnitab Avatud Galerii komisjon, kuhu kuuluvad Eesti Kunstnike Liidu president Elin Kard, Paide linnaarhitekt Peter Luuk, kunstnik Mari-Lill Pihtje ning Paide Muusika- ja Teatrimaja loominguline meeskond. Hindamisel võetakse arvesse projektide uudsust, professionaalsust ja sidet kohaliku kogukonnaga või teoste potentsiaali avardamaks kohaliku kunstipubliku tajuvälja.

Avatud Galerii esimene kunstikorje toimus aastal 2021.

Vaata ka: https://pamt.ee/kunstikorje/

Tagasi algusesse