Breadcrumb

Osale Äksi [eel]arvamusfestivali teemakorjel

15.04.2024

20. juulil toimub teistkordselt Äksi [eel]arvamusfestival, mis on Paide arvamusfestivali kaaslane ning osa Tartu 2024 sündmustest. Sel korral oodatakse arutelu teemasid erinevate loovuse ja looduse, kunsti ja keskkonna teemadel.

Äksi [eel]arvamusfestivali avalik ideekorje toimub 10.-25. aprillini ja eriti on oodatud mõttearendused erinevate kunsti ja keskkonna teemadel. 

„Ootame ideid eelkõige looduse ja loovusega seotud teemadel, mis mahuksid ka selleaastase kultuuripealinna egiidi alla ellujäämiskunstidest,“ ütles [eel]arvamusfestivali projektijuht ja Jääaja Keskuse juhataja Kadri Valner. „Teema hõlmab kõige laiemas mõttes loomingut avalikus ruumis, paberil, moes, unistustes ja selle seotust keskkonnaga.“ 

Kõik, kes soovivad oma mõtteid ja ideid jagada, on oodatud panustama ideekorjesse ning valiku teeb meeskond maikuu alguses. 

Oma ideede esitamiseks palutakse ankeet täita SIIN  ning selgitada oma aruteluidee hindajatele lahti. Selleks on välja toodud põhiküsimused ja abistavad lisaküsimused, mis võivad aidata mõtteid paremini formuleerida. Inspiratsiooni saamiseks tasub külastada ka Arvamusfestivali aruteluformaatide lehte.

Festivali korraldavad Jääaja Keskus, Tartumaa 2022. aasta küla Äksi kogukond, Tartu Vallavalitsus ja Tartu 2024 koos mitmete sõpradega ning see pakub suurepärast võimalust kaasa rääkida ja ühiskondlikult oluliste teemade üle arutleda.

Oma TEEMA esita siin!

Tagasi algusesse