Breadcrumb

Ökosomaatiline lavastus „Vastupanu väljasuremisele“

23.05.2023

BodyCartography Project koostöös kohalike tantsukunstnikega toimub neljapäevast pühapäevani (25.-28.05) Merimetsa kaitsealal Tallinnas. Väike kogus viimaseid pileteid on müügis siin. Kohtumispaiga info saadetakse meilile.

Tegemist on kohaspetsiifilise ja kogemusliku lavastusega, mis kutsub osalejaid väliruumi ennast, keskkonda ning ökoloogilist suhestatust tajuma. Lavastuse keskmes on küsimus: Kuidas me isiklikult ja kollektiivselt, oma füüsilise ja emotsionaalse kehaga, ökoloogilist seotust kogeme, teadvustame ja mõistame?

„Vastupanu väljasuremisele“ pakub viise kahjustatud planeedil elamiseks, tantsimiseks ja suremiseks. Vastupanu väljasuremisele ei hõlma endas üksnes tulevikku vaatamist ja kahjulike süsteemide korrigeerimist, vaid ka käesolevas hetkes meid ümbritseva keskkonna vaatlemist, kompamist, haistmist, maitsmist ja kuulamist, et mõista, mis on õigupoolest kaalukausil – mis on kadumas. Ökoloogilise kriisi mõistmiseks ja peatamiseks on tarvis kehalise ja empaatilise suhte taasloomist ja hoidmist ümbritsevaga.

Autor, lavastaja, etendaja: Olive Bieringa

Lavastaja, etendaja: Otto Ramstad
Etendajad: Eline Selgis, Daniel Persson, Helina Karvak, Joanna Kalm, Laura Kvelstein, Nele Suisalu, Uma Ramstad
Võõrustaja: Eva Orupõld
Produtsendid: Ann Mirjam Vaikla, Joanna Kalm
Kaasproduktsioon: Eesti Tantsuagentuur, TantsuRUUM, BodyCartography Project
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Nordic Culture Point, Arts Council Norway, KORO Public Art Norway, Performing Arts Hub Norway, Norwegian Ministry of Foreign Affairs

Lavastuse lisainfo: https://tantsuagentuur.ee/event/bodycartography-projekt-vastupanu-valja…

Piletimüük: https://fienta.com/s/bodycartography-project-resisting-extinction

Lisainfo:
Ann Mirjam Vaikla
RESISTING EXTINCTION loovprodutsent
annmirjam.vaikla@gmail.com | +372 56484112

Tagasi algusesse