Breadcrumb

Näitus „Triquetra“

23.05.2023

Kunstnikud: Darja Popolitova, Sabīne Vernere, Elīna Vītola
Kuraator: Šelda Puķīte
26.5.–15.7.2023


Avame näituse „Triquetra“ 26.5 kell 18.00 Kogo galeriis.

Kultuuriloos on maagiat, loodust ja kunsti seostatud normatiivse maailma piiridest väljaspool valitseva ohtliku kaosega. Need kolm nähtust tunduvad oma mitmekesisuses abstraktsed, kontrollimatud ja seetõttu kahtlased. Eelarvamuste varjus kiputakse aga unustama, et peale selle on need kõik vaimse ühenduse, kujutlusvõime, katsetamisjulguse ja tervenemise allikad. Maagia, looduse ja kunsti olemuslikku mitmekesisust võiks avada mängulise triksteri tegelaskuju kaudu, kes avardab tähendusi, ähmastab piirjooni ja loob kõikeühendavaid võrgustikke.

Näitusel osalevad kunstnikud tegutsevad igaüks oma ainulaadsel loomingulisel väljal, mis avaldub nende käekirjas ja huvides.

Darja Popolitova loomingulises väljas on maagia ja nõidus, mida ta kasutab spekulatiivse vahendina keele tähendusliku keerukuse ja tänapäeva ühiskonnas levinud käitumisharjumuste käsitlemiseks.

Sabīne Vernere töödes avaldub loodus metamorfooside protsessina, seal on tugev annus ilu, sensuaalsust ja emotsiooni, kuid samas ka müra ja vägivalda, mis langeb kokku inimese ja looduse keerulise dünaamikaga.

Elīna Vītola huvi on alati olnud kunstimaailm ise. Tema loomepraktika on suhestuv, see astub dialoogi ruumi, teiste osalejate ja olukorra endaga. Kunstiväli on tema loomingus muutunud oluliseks väljendusvahendiks väärtuste, käsitöö, identiteedi ja ajaloo uurimisel.
Loe näituse kohta: https://www.kogogallery.ee/ee/naitused/triquetra/
Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital, Tartu linn ja Läti Kultuurkapital.
„Triquetra“ on kolmas näitus Kogo galerii selle aasta programmist „Kväärime ära“. Selle nime alla koondub kõik voolav, erinev, tuvastamatu, kohatu, marginaalne ja ebamugav, programmi raames leiavad käsitlust teemad nagu sõprus, loodus, maagia, kunst, sugu ja läbikukkumine.

Lisainfo: 
KOGO Galerii
Kastani 42, 50410 Tartu
www.kogogallery.ee
www.facebook.com/gallerykogo
K–R
kell 13–19, L kell 13–18

Tagasi algusesse