Näitus „sealt sinna / Let's Take the Romantic Way“

30.08.2021

Kaarel Kütas, Mikk Jäger, Cartier, Kersti Vallikivi-Ramos, Ahti Sepsivart, Villem Jahu, Triinu Jürves
4.-26. september 2021
 
Näituse pealkiri on inspireeritud Cartier jutustatud kummalisest tõestisündinud loost, kus pikki kuid tuli asjatundmatul armastajapaaril minna terveks päevaks tööle tegema raskeid ärilisi otsuseid ja nad valisid kontorisse minekuks alati pikema tee, et näha seal ääres kasvavaid põõsaid, kuulda linde ja olla koos.
 
Galeriisse on üles ehitatud voolava vormiga installatsioon, mis rõhutab kujundlikult igasuguse olukorra ja konteksti muutlikkust, nii et oluliseks muutub lõpplahenduse asemel hoopis liikumine erinevate seisundite ja väärtuste vahel. Nagu võilill, mis läbi asfaldi kasvab.
Kogemus näitab, et ükski teekond ei pruugi olla iseenesestmõistetav, toimuda ainult ühes suunas ja ühtlases tasases tempos. Kaos võib saada korraks, must kera valgeks kuubiks, loomine tootmiseks. Ja uuesti teistpidi. Alati on võimalus muuta liidetavate järjekorda, vaatepunkti, kohta.
Vaataja ongi kutsutud selle masinavärgiga suhestuma – igaüks saab installatsiooniga liituda ja seda muuta või sellest eemalduda ja lihtsalt jälgida. Masinavärgi võti on siiski igaühe enda käes, tõlgendusruum vaba nii abstraktsel kui isiklike seoste tasandil.
Ka näituse taga on pikk ja keeruline tööprotsess, mida võib kirjeldada kunstilise dialoogina kunstnike, kohtade ja heade kavatsuste vahel. Inimesed, ideed ja asjad on liikunud mitu korda Tallinnast Manchesteri ja tagasi, vahel pikaks ajaks paigale toppama jäädes ja siis kiiresti reageerides ja kuju muutes.
 
Projekt toob kokku Eestis ja Suurbritannias resideeruvad kunstnikud, kes kõik on eri viisidel seotud omaalgatuslike praktikatega ja toimivad omamoodi ühenduslülidena kaasaegse kunsti maastiku eri nähtuste vahel, kaasates oma loomingulised põhimõtted teistesse eluvaldkondadesse.
 
Üldise installatsiooni sisse on paigutatud iga kunstniku individuaalne projekt, mis on sündinud spetsiaalselt ArtDepoo näituseks ja antud nüüd tekitatud olukorra meelevalda.
Näituse lisaprogrammi ja jooksvate teadetega saab kursis olla FB vahendusel.
 
Täname:
Eesti Kultuurkapital, --> Noolegrupp, galerii ArtDepoo ja Kristiina Nurk, galerii Metropol 6m2, Taave Tuutma, Kätlin Piile
 
Lisainfo:
Triinu Jürves
Tel: +372 51 02572
E-post: trjyrves [at] gmail.com
 
Kristiina Nurk
Tel: +372 5648 6874
E-post: kristiina [at] artdepoo.net
 
ArtDepoo galerii
Jahu 12-213, Tallinn
K–R kell 12.00–18.00, L 12.00–16.00 ja kokkuleppel
Tagasi üles