Breadcrumb

Muhu Kunstitalu on avatud kunstnike ja loomeürituste korraldajate ettepanekute vastuvõtuks!

22.05.2024

Suvi läheneb ning Muhu Kunstitalu on avatud kunstnike ja loomeürituste korraldajate ettepanekute vastuvõtuks!

· Muhu Kunstitalu broneerimine on imelihtne: kokkuleppe sõlmimiseks võtke Kunstitaluga ühendust aadressil: tiiu.rebane@eaa.ee                                 
· Kunstiresidendid on Muhusse oodatud nii kodu- kui välismaalt. Resideerumise perioodid on tavapäraselt 30 päeva kuid vastavalt soovile on võimalik broneerida ka lühem või pikem ajavahemik.

Kunstnikud on oodatud Muhusse nii puhkama kui inspiratsiooni koguma ja loominguga tegelema.
 


EKL Muhu Kunstitalu traditsiooniline kunstifestival FUTU MUHU 2024 / Õnn ja viletsus kultuuris-Ökosüsteemide taastamine. Vol.1

Kunstnikud on 2024 aasta suvel oodatud sõnastama ja visualiseerima oma loomingusse kodeeritud seoseid keskkonnaga ehk välja tooma kõik isikliku loomingu olulisimad (öko)semiootilised seosed ja taotlused tulevikku.

Alates 2020 aastast oleme olnud osalised intensiivistuva agressiivsusega elukorralduses; pandeemia on hajutanud arusaamad isikliku ja ühise piiridest; indiviidi nahapind ei ole enam piir, mille ees võõras peatub. Eskaleeruv militaarsituatsioon on kaotamas ettekujutlust inimesest, kui ome elu peremehest; aktualiseerumas on küsimus kuivõrd inimene määrab oma isiklikku elu. Tehisintellekti areng on üle võtmas suuremaid ühiskondlikke süsteeme, tehisaru 0/1 loogika on pehmelt asendamas inimlikku ajutegevust ning tehnika võimsus ning komplitseeritus muutmas inimest assistendiks, sageli profaaniks kelle võimuses on uskuda ja usaldada kuid mitte teada ja hallata.

Jäänud on loodus.., kunstid, isikliku toimetuleku probleemid, tunded. Kas sellest piisab ning millist rolli kannab uuenevas olukorras kunst?

Need ja kõik autorite poolt genereeritavad mõttearendused huvitavad tänavust Futu Muhu festivali.

Festivali kõrvalproduktina koostavad Kunstitalu residendid rahvusvahelise ”Vaese Kunstniku Kokaraamatu”, kus sisalduv menüü saab põhinema kunstnike majanduslikele võimalustele ning fantaasiale mida saadavad kunstnike lisatud lood ja kommentaarid.

Festivaliprojekti eesmärgiks on anda sõna kunstnikele, kes verbaliseeriks käesoleval küünilisel ajastul oma tulevikku suunatud arusaamad ning annaksid uued sõnad ja hoo humanismi retoorikale.

Festivali väljundiks on näitus Kunstitalu Sepikoja galeriis ja Muhus loodud teoste ning tekstide dokumentatsioon kataloogi vormis.

Tööperiood: 1.juuni-31.august
Külastajainfo siin: https://www.ai-res.org/opencall
Kontakt: tiiu.rebane@eaa.eeMUHU Kunstitalu on Eesti Kunstnike Liidu rahvusvaheline kunstiresidentuur, avatud valdkondadevaheline loome- ja puhkekeskus. Residentuurina toimib Kunstitalu kaasaegse kunsti keskselt, keskendudes aktuaalsetele küsimustele kultuuris  ning kunsti võimalikele funktsioonidele ühiskonnas tervikuna.
Kunstiresidendid on oodatud vabalt kujundama oma loomingulist perioodi Muhus, Residentuur ei kohusta kunstnikke suhestuma presenteeriva ja kommunikeeruva tegevusega kuid soosib ja toetab aktiivselt Muhu saare avalikkusele suunatud aktiviteete ja ideid ning vahendab kunstnike tegevusteavet.
https://www.ai-res.org/
https://www.facebook.com/MuhuKunstitalu

Tagasi algusesse