Breadcrumb

Maikuu Tartu Kunstinädal on alanud!

08.05.2024

Mai Tartu Kunstinädal ühendab galeriid, muuseumid ja kunstnike ateljeed

Maikuu Tartu Kunstinädal pakub vahelduseks lisaks kunstigaleriidele ja -muuseumidele ka võimalust külastada erinevaid Tartu kunstnikke nende ateljeedes. Avatud uste formaat on ideaalne selleks, et tutvuda kohalike kunstnikega, nende loomingu, töökoha või koduga. 

Kunstinädala raames on lausa 37 erinevat üritust, mille seast leiab nii tuure, näituste avamisi, esitlusi, filmiõhtuid, arutelusid, loenguid ning aktikrokii töötubasid. Üritused on tasuta või muuseumipiletiga. 

Mais osalevad galeriid, muuseumid ja kunstnikud: Art & Tonic, Diana Tamane, Eesti Rahva Muuseum, Ehtestuudio CIRRUS, Galerii Pallas, Haki galerii, Kaire Nurk, Kirjandusfestival Prima Vista, Konrad Mägi Ateljee, Majoraadi park, Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu, Plantarium, R galerii, Stuudio 100, Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli Füüsika Instituut, Tartu Ülikooli kunstimuuseum, Tartu Ülikooli raamatukogu, Tartu Ülikooli Tartu observatoorium Tõraveres, Tartu Kunstimaja, Tartu Kunstimuuseum, talis taim design, Timo Kähara, TYPA, UMBRA Ateljee, Ö Stuudio.

Tartu Kunstinädal sai alguse jaanuaris, mis vaid ühe nädalaga tõi erinevatesse Tartu kunstigaleriidesse- ja muuseumidesse üle 2000 külastaja. 

Tartu Kunstinädal toimub iga kuu teisel nädalal. Kõik kunstinädala üritused on tasuta või muuseumipiletiga. Kunstinädalaga käib kaasas uus Tartu kunstikaart, mis on saadaval igas Tartu kunstiasutuses. 

Täpsem programm on leitav Tartu Kunstinädala Facebooki lehelt: https://fb.me/e/1awMMkiMr 

Lisainfo:
Stella Mõttus
Tel: +372 5599 9609
E-mail: tartuartweek@gmail.com

Tagasi algusesse