Breadcrumb

Maara Vindi isikunäitus „Taeva väraval“

24.10.2025

Näituse avamine: 31.10.2025 kell 14.00
Tallinna Jaani kiriku galeriis 31.10.2025 – 07.12.2025


Kunstnik Maara Vint ise ütleb näituse kohta nii: „Näituse nimi on „Taeva väraval”. Ma mõtlen seda, et see nagu võtab kokku minu elu. Sa justkui jõuad taevaväravale oma loomingus. Ma saan kohe 70 aastaseks, ja Piiblis on öeldud, et inimese eluiga on 70 aastat ja enam. See oleks nagu kokkuvõte minu elust.” 

Maara Vindi isikupärane ja fantaasiarikas looming on kantud sügavast isiklikust religiossest kogemusest. Religiossse fantaasia piltidel on tema loomingus keskne osa. Nendes teostes on nägemuslikkust ja suurt kristlikku väge. 

„Taeva väraval” on Maara Vindi kolmas isikunäitus Tallinna Jaani kiriku galeriis. Esimene, „Pühade elu”, toimus aastal 2015. aastal ning teine, „Püha Franciscuse lillekesi“, 2018. aastal Paavst Franciscuse Maarjamaa visiidi auks. 


Avatav näitus „Taeva väraval“ justkui kinnitab Maara Vindi teekonda loomingus, mis väljendub tema kristlike fantaasiapiltide kaudu. Tema aastatepikkune töö kunstnikuna on kantud talle omase muinasjutulise ja samas reaalse maailma vahetust kokkupuutest. Kunstnik Maara Vint on oma loomingus alati pidanud tähtsaks kristliku kultuuri olemust. Tema looming on kantud inimestele ja Jumalale pühendatud südamlikust armastusest.   

Maara Vint on sündinud 31. oktoobril 1955. aastal Tallinnas Nõmmel teadlase Endel Vindi perekonnas. Kunstnike Tõnis ja Toomas Vindi õde on pärinud armastuse lillede vastu oma emalt Tamaralt. Maara Vint on lõpetanud Nõmme Gümnaasiumi ja õppinud Tartu Ülikoolis inglise filoloogiat. Ta töötas aastatel 1973-1975 Ajaloomuuseumis, aastatel 1975-1978 Tallinna Linnaarhiivis, seejärel olnud vabakunstnik. 
Maara Vint on aastast 1989 Eesti Kunstnike Liidu liige ja esinenud näitustel alates 1972. aastast, kui ta oli alles keskkooliõpilane. Kunstnikul on olnud üle kolmekümne isikunäituse, ta on esinenud perekonnanäitusega Soomes ja Novosibirskis ning koos Mare Vindi ja Andres Toltsiga ühisnäitusel Brüsselis ja Luksemburgis.

Maara Vint on kirjutanud ja illustreerinud 25 lasteraamatut ning muinasjuturaamatuid ka täiskasvanutele. Maara Vint on illustreerinud ka mitmeid teiste autorite raamatuid ja ajakirju, teinud heliplaatide kujundusi, postkaarte ja eksliibriseid. Ta teeb tušijoonistusi, pastelle, akvarelle, akrüül- ja õlimaale. Maara Vint elab koos tõlkijast ja kunstnikust abikaasa Villu Kasega Vääna-Jõesuus. Kunstnik viljeleb religioosset kunsti. 

Lisainfo: 
Tallinna Jaani kiriku galerii
Vabaduse väljak 1, 10146 Tallinn

Kuraator: Erkki Juhandi, e-mail: erkki.juhandi@eelk.ee
Maara Vint: maaravint@gmail.com

Tallinna Jaani kiriku galerii on avatud T,N,R 10.00-16.00, K 10.00-18.00 ning teenistuste ajal. 

 

Tagasi algusesse