Breadcrumb

Maajaama heliresidentuuri „Metsikud helid“ AVATUD KUTSUNG

18.09.2023

Planeeritud toimumisaeg: 9.-17.10.2023
Residentuuri mentor PABLO SANZ

Kandideerimistähtaeg: 22.09.2023
Osalemiseks saada enda portfoolio või CV ja lühike motivatsioonikiri: sounds@wildbits.ee

„Metsikute helide“ residentuuris ja töötoas avastatakse Hispaania helikunstniku ja uurija Pablo Sanzi juhatusel keskkonna heli salvestamise kui kunstipraktika võimalusi.

Pablo Sanzi keskkonnahelitööd uurivad mitmete lähenemisviiside kaudu inimkehade, materjalide, tehnoloogiate põimumist ja loovust, ergutades sensoorset ökoloogilist teadlikkust.

Osalema on oodatud Eestis baseeruvad (heli)kunstnikud ja teised loovisikud, kes on huvitatud helidega, eelkõige keskkonnahelidega töötamisest. Välja valitakse 4 osalejat. Residentuur toimub Lõuna-Eestis asuvas tehnoloogilise kunsti talus Maajaam. Maastik ja helilised ökoloogiad Maajaamas ja selle ümber on residentuuri peamiseks fookuseks ja katselaboriks. Residentuur ja õpituba on osalejatele tasuta.

Tegevused hõlmavad tööd nii stuudios kui välikeskonnas, arutelusid, ühiseid kuulamisi ja esitlusi. Residentuuris käsitletakse keskkonnaheliga töötamise tehnilisi, esteetilisi ja kriitilisi aspekte, antakse ülevaate erinevatest meetoditest, helitehnoloogiatest ja salvestusseadmetest, praktilistest kaalutlustest, mida kohapeal töötades arvestada ning sellest, kuidas ideele ja projektile läheneda.

Residentuuri toimumist toetavad: Eesti Autorite Ühing, Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, SA Tartu 2024 

Rohkem infot:

www.wildbits.ee/et/wild-sounds/

Tagasi algusesse