Maajaam kuulutab välja rahvusvahelise konkursi tehnoloogilise kunsti näitusele “Wild Bits”

22.11.2021

Tehnoloogia- ja kunstitalu Maajaam kuulutab välja kunstnikele suunatud avatud konkursi näitusele “Wild Bits” („Metsikud bitid“), mis kulmineerub vabaõhu näitusega Maajaama ümbritsevate Lõuna-Eesti kuppelmaastike vahel, Otepääl. “Wild Bits” on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. 
 
„Maajaam kutsub kunstnikke unistama, uurima ja leiutama, et näiliselt sünges tulevikus näha positiivset ja inspireerida muutusi paremuse poole,”“ sõnab tehnoloogilise talu eestvedaja Timo Toots. 
 
Konkursile on oodatud uute kunstiteoste ideekavandid, mida arendatakse kolmenädalase residentuuriperioodi vältel 2022. aasta suvel ning eksponeeritakse valmis teostena loodusmaastikul Maajaama ümber. Tegemist on esimese avatud konkursiga, mille eesmärk on leida teoseid “Wild Bits” näituste jaoks aastatel 2022–2025. Loodud tööd jäävad Maajaama ja neid eksponeeritakse nii “Wild Bitsi” põhinäitusel Maajaamas 2024. aasta suvel kui ka satelliit-näitustel Eestis, Lätis ja Leedus kuni 2025 aastani. 
Maajaam otsib kunstiteoseid, mis käsitlevad inimese seisundit tänapäeva ühiskonnas ja mis uurivad inimese, tehnoloogia ja looduse kokkupuutepunkte. Näituse eesmärgiks on luua uut tüüpi kogemuslikke olukordi, et läbielamise kaudu mõjutada positiivselt inimeste mõttemaailma. Maajaam suunab inimesi otsima loovaid lahendusi ja inspireerib nägema looduses ressursi asemel sõpra. 
 
Ideekavandid valib välja kunstiline kolleegium, kuhu kuuluvad Maajaama eestvedajad Timo Toots ja Mari-Liis Rebane, kunstnik Taavi Suisalu ja Linnafestivali UIT korraldajad Kadri Lind ja Marie Kliiman. Sel aastal on kolleegiumis külalisena ka Gediminas Banaitis-Skrandis Kaunas 2022 meeskonnast. 2022. aasta residentuuri valitakse välja kuni viis projekti, kes saavad autorihonorari 2000€ väärtuses. Valitud projektide teostuse eelarve on kuni 5000€. Osalejate transpordi ja ööbimisega seotud kulud kaetakse kokkulepitud ulatuses. “Wild Bitsi” residentuuri- ja näituseprogrammi kaasrahastab Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024. Satelliitnäitust 2022. aastal Kaunases maastikudisaini festivalil Magenta toetavad Eesti Kultuurkapital ja Euroopa kultuuripealinn Kaunas 2022. 
Kunstiteosed peavad sobituma Maajaama ümbruse mitmekesisele loodusmaastikule: metsa-, põllu-, soo-aladele või veekogude – oja või järve keskkonda, ja vastu pidama välitingimustes. Osalema on oodatud nii eesti kui välisriikide erinevate distsipliinide kunstnikud.
 
Projektiideid oodatakse kuni 12. detsembrini 2021 ja tulemused selguvad veebruaris 2022. 
 
Täpsem info kandideerimise ja osalemise tingimuste kohta:
www.wildbits.ee
 
Mis on Maajaam?
 
Maajaam on tehnoloogia- ja kunstitalu, mis asub Lõuna-Eestis, Otepää Looduspargi aladel. Kuppelmaastikule loodud väike kunstikeskus toimib kui traditsiooniline talu, kuid põllumajanduse asemel kultiveeritakse uut kunsti ja uusi tehnoloogiaid. Kunstikeskuse ühes fookuseks on residentuuride korraldamine, mille käigus näituse teosed valmivad. Maajaama veavad kunstnikud Timo Toots ja Mari-Liis Rebane.
 
www.maajaam.ee
 
Lisainfo: 
Marie Kliiman
Wild Bits kommunikatsioon
marie [at] wildbits.ee
+372 53405216
Tagasi üles