Breadcrumb

Loomeliidud kohtusid Riigikogu kultuurikomisjoniga

15.11.2023

Riigikogu kultuurikomisjoni esinaine Heljo Pikhof sõnas täna kohtumisel Riigikogus tabavalt, et täna on ajalooline päev – esimest korda kohtusid Toompeal Riigikogu kultuurikomisjon ja kõikide loomeliitude esindajad ning rääkisid omavahel loovisikute ravikindlustusest, sotsiaalsetest garantiidest ja õiglastest töötasudest. 

Kultuurkapitali seaduse muudatuse ootuses oleme kõik koos kauaoodatud esimese muudatuse lävel. Muudatuse, mis on esimene ja oluline samm loovisikutele sotsiaalsete garantiidele ligipääsu võimaldamiseks ja lihtsamaks tegemiseks ning loometöö tunnustamiseks tööna. Kavandatav seadusemuudatus ei lahenda loomulikult kõigi loovisikute probleeme, lähtudes paratamatult Eesti Kultuurkapitali võimalustest ja toetuste taotlejate rohkusest, kuid on oluline ja hädavajalik samm koos käimasoleva loovisikute ja loomeliitude seaduse kaasajastamisprotsessiga. Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital koos Riigikogu kultuurikomisjoni, Rahandusministeeriumi ja Sotsiaalministeeriumiga on teinud olukorra paremaks muutmiseks ära suure töö – leidnud lisavahendeid ja võimaluse suurendada sihtkapitalide võimalusi toetustele lisanduvate maksude vahenditega katmiseks. 

Kohtumisel osalesid kultuuriminister Heidy Purga ja kunstinõunik Maria-Kristiina Soomre ning Kultuurkapitali juht Margus Allikmaa. Riigikogu kultuurikomisjonist osalesid Heljo Pikhof, Tõnis Lukas, Vadim Belobrovtsev, Helle-Moonika Helme, Ester Karuse, Liina Kersna, Signe Kivi, Margit Sutrop, Kadri Tali ja Tanel Tein ja kõigi loomeliitude esindajaid. 
 

Tagasi algusesse