Breadcrumb

Lamamiskontsert „Horisontaal-vertikaal“ Kadrioru Galeriis

12.02.2024

21. veebruaril 2024. kell 19.00 - 19.30

Sissepääs annetuspiletiga kohapeal

Sündmust toetab WÕLU vahuvein!

Lamamiskontsert „Horisontaal-vertikaal“ ei ole niivõrd kontsert, kui pigem olemise koht, kus kohtuvad Angela Soopi, Edgar Tedresaare ja Alar Tuule maalid näituses „Normist välja“, Tarmo Johannese flöödihelid ja Vilen Künnapu lummav arhitektuur.

Kuulajad võivad pikutada Angela Soopi loodud kohaspetsiifilise maaliinsatllatsioonil „Maa(l) ja tema vari“, istuda mugavates toolides, jalutada ringi, vaadata näitust. Seda kõike saadavad ruumi täitvad hetkes valitud helid erinevatel flöötidel.

Üritus kestab u 30 min.

Angela Soop: Lamamiskontserdi idee tuli peale teose installeerimise lõpetamist, kui lamasime vaip-maalil ja vaatasime üles teose teist osa. Ümbruse helid taandusid, ei märganud inimeste liikumist, tekkis lõõgastav ja kummaline kuplialune tunne. Tekkis huvi, et kuidas helid siin ruumis liiguvad. /../ Seoses Tarmo liikumisega käitus heli ruumis väga erinevalt, kord oli avar, kõrge ja terav  siis hajus, intiimne ja kinnine. 
Lamamiskontsert on selline teismoodi formaat, et lamades oled sa mingil määral kaitsetu, avalikus ruumis tavaliselt ei lamata. Samas see võimaldab end välja lülitada, kogeda avalikku ruumi ja iseennast selles teisenenud kujul. Lõõgastumine sellisel määral, et jääd magama, on lamamiskontserdil lubatud (erinevalt  tavaliselt). 
Kellele? Kõigile. Eriti neile, kellel on väga kiire.  Pool tundi väljalülitust annab uue hingamise ja jõu.

Tarmo Johannes
Flöödimängija ja -pedagoog Tarmo Johannes on pälvinud erilist tähelepanu kaasaegse muusika esitajana. Ta on ansamblite U: (koosseisus: flööt, klarnet, viiul, tšello, klaver ja löökpillid) ning Resonabilis (koosseisus: hääl, flööt, kannel ja tšello) üks rajajatest ja eestvedajatest. Viimastel aastatel on Tarmo Johannes andnud arvukalt soolokontserte ning viinud läbi kontserdisarju „Lamamiskontserdid“ ja „Osaluskontserdid“ ning tegelenud helisünteesi ja programmeerimisega.
2001. aasta sügisest töötab Tarmo Johannes flöödiõpetajana Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis.


Lisanfo:
Kadrioru galerii
Tel: +372 577 02 640
Vesivärava 50
10147, Tallinn
E-L 9.00–19.00
www.maal.ee/kadrioru-galerii

Tagasi algusesse