Breadcrumb

„Kunstnikud kogudes“ trükise esitlus ETDMis

29.11.2019

ETDMil ja Kukol on hea meel kutsuda teid laupäeval, 30. novembril kell 16.00 Krista Leesi näitusele „TUBA“, et esitleda seal projekti „Kunstnikud kogudes“ trükist, tutvustada edasisi plaane ning arutada laiemalt kunstnike ja muuseumite koostöövõimaluste üle. Vestlusringis osalevad Krista Leesi, Aap Tepper, Taavi Suisalu, Mary-Ann Talvistu & Maarin Ektermann – ning ehk ka Kuko projektis osalenud kunstnikud, muuseumitöötajad, kirjutajad ja publik!
 
EV100 suurprojekt „Kunstnikud kogudes“ sai alguse 2018 kümne kunstniku residentuuridega kümnes (väike)muuseumis üle Eesti, millele järgnesid väga eriilmelised näitused või kohaspetsiifilised sündmused/kunstiteosed. Suhestuti, uuriti, põrkuti, esitleti, tähistati ning nüüd on selle kogemuse baasilt valminud Kuko nö esimest etappi kokkuvõttev trükis, mille koostasid projektijuhid Talvistu & Ektermann ning kujundas Kuko visuaalse identiteedi ja kõigi varasemate materjalide graafiline disainer Viktor Gurov.
 
Trükisest leiab neli esseed: Ingrid Ruudi „Järeleaitamistunnid koduloomuuseumitele ehk kaasaegsed kunstnikud „eesti asja“ kallal“; Kadri Laas-Lepasepa „Fännikiri Kukole“, Mari Niitra „Muuseum kohtub kunstnikuga“ ning pikema sissevaate kogu protsessile korraldajate perspektiivist. Lisaks esseedele sisaldab trükis ka kõigi kümne projekti põhjalikku dokumentatsiooni nii sõnas kui pildis ning nende lisamaterjale.
 
Trükise esitlusel tutvustatakse ka Kuko edasiarenemist KuTeKo-ks – nimelt on projekti toimkond Tartu Ülikooli muuseumi kutsel juba tegutsemas sealsetes kogudes, kaasates kunstnikuna Taavi Suisalu. Esimene osa residentuurist on toimunud, paigas on avamiskuupäev (23. jaanuar 2020!!) ning asjaosalised jagavad ülevaadet hetkeolukorrast ning värsketest muljetest. Oma kogemused ning tähelepanekud kunstnikuna kogudes töötamisest – mitte seal ainult projekti raames viibimisest – lisab Filmiarhiivis töötav Aap Tepper, kelle näitus „Neelatud aeg: kümme fotot erifondidest“ hiljuti Tallinna Fotokuu satelliidina taas vaadatav oli.
 
On eriline rõõm, et kõik need teemad on võimalik arutlusele võtta näituse kontekstis, mis jätkab „kunstnikud kogudes“ teemat ETDMi enda kogemuse põhjal. Muuseum alustas sarjaga „TUBA“ möödunud aastal, eesmärgiga kutsuda kaasaegseid kunstnikke ja disainereid suhestuma oma kogudega, argikeskkonda moel või teisel kujundanud esemelise materjaliga. Projekti käigus on valminud installatiivne keskkond, mis põhineb tektsiilikunstniku- ja disaineri Krista Leesi muuseumikogudest pärineval impulsil, mida täiendavad tema valitud materjalid ja märksõnad ning vestlusringi käigus avatakse kindlasti ka selle näituse tagamaid.
 
Kuko trükis on eesti- ja inglisekeelne ning esitlusel saab seda osta soodushinnaga.
Raamat tuleb müüki nii ETDMi kui raamatupoodidesse Lugemik ning Puänt.
Täname: Kulka ja EV100
 
Lisainfo:
Eesti Tarbekunsti-ja Disainimuuseum
Tel: +372 627 4600
E-post: info@etdm.ee
Lai 17, 10133 Tallinn
K-P 11.00-18.00
Tagasi algusesse