Breadcrumb

Kunstivaldkonna toimetulekust Sirbis

22.03.2024

Liidu president Elin Kard ja Kunstiasutuste Liidu tegevjuht Kadi-Ell Tähiste nendivad Sirbis  möödunud aastale tagasi vaadates, et kunstivaldkonnas on toimunud küll mõningaid positiivseid arenguid, kuid need muutused on olnud pigem pisiparandused ning vajadus suurema korrastustöö järele ei ole kuhugi kadunud.

Elin Kard, Kadi-Ell Tähiste:

„Tegevustoetuste süsteemi on vaja korrastada lähtuvalt valdkonnale seatud eesmärkidest. Nii nagu kirjutasime ka aasta tagasi, oleks kulka ja ministeeriumi toetuste omavahelise dünaamika kehtestamine ning tegevustoetuste vajadustega kooskõlla viimine esimesed konkreetsed sammud valdkonna toetamise struktuursel läbimõtlemisel. Juhtroll on siin ministeeriumil, ent KuRa komisjon saab protsessi suunata, kui piiritleb selgemalt, mis mahus on kulkale jõukohane asutusi toetada. Samal ajal ootame otsustajatelt samme loovisikute olukorra parandamiseks.

Esmajärjekorras tuleb jätkata universaalse ravikindlustuse arutelusid ja sõnastada konkreetsed ettepanekud loovisikute pensionipõlve kindlustamiseks. Töörahu ja järjepidevuse tagamiseks tuleb suurendada loomepalkade arvu. Ja veel kord: mõistame, et mahukaid ja kaalutletud muudatusi ei tehta päevapealt, aga aeg on meie kõigi jaoks ühesugune.“

https://www.sirp.ee/s1-artiklid/c6-kunst/kunsti-rahastus-on-ikka-veel-kapitaalremondi-ootel/

 

Tagasi algusesse