Kunstinäituste korraldamine Hiiumaal

25.08.2021

Koordineerime Hiiumaal kahe näituseruumi väljapanekuid - Nelja Nurga Galerii, mis asub Hiiumaa vallamaja 1. korrusel Keskväljaku ääres ja on valvatav näituseruum suurusega 50m2 nng Kärdla Kultuurikeskuse näituseruum, mis asub samuti Kärdla Keskväljaku ääres ja on otsese valveta näituseruum. 
 
Võimalik on teha näitusi ka mõlemas kohas üheaegselt.
 
Keskmine näituse pikkus on 1 kuu. Nelja Nurga Galerii võimaldab eksponeerida nii tarbe- kui kujutavat kunsti või fotot, Kultuurikeskuse näituseruumis on eelistatud kujutava kunsti teosed või foto, sest seal ei ole kogu aeg valve juures.
 
Kärdla Kultuurikeskuse näituseruum - https://kultuur.hiiumaa.ee/26-artiklid/60-naeituseruum
ca 30m2, jooksvat ekspositsioonipinda 15 meetrit. Olemas siinid ja valgustid.
Näitustel harilikult töid ei müüda.
 
Kultuurikeskuse näituseruum on avatud tööpäeviti E-R kell 10-18 (suviti 10-16), seal pole valvurit, kuid on valvekaamera, Kultuurikeskust külastab palju kohalikke inimesi. ja galeriiruum asub kohe hoone sissepääsu juures.
 
Galeriiruumi ajad väljastpoolt Hiiumaad näituste jaoks, millele kandideerida on - jaanuar, veebruar, august, september ja detsember.
 
Nelja Nurga Galerii - https://www.facebook.com/neljanurga/
ca 50m2, jooksvat ekspositsioonipinda 24m. Olemas valgustid, postamentide ja ekspositsioonipindade kombineerimine, riputusvõimalused. 
Võimalik korraldada müügiga näitusi, näituse avatud oleku ajal on seal alati Hiiumaa Loovisikute ühenduse inimene juures.
 
Galerii on avatud suvehooajal T-L 11-15 ja sept.-mai R-L 11-15 ja väljakutsetel (3 inimest võtmetega, kes avavad vajalikul ajal, mida kasutatakse Hiiumaal palju ja üldiselt käib galeriiruumis ka asuoha tõttu vallamajas palju vallavalitsusega seotud inimesi). Näitusi külastavad reeglipäraselt ka kooliõpilased koos juhendajaga.
 
Galeriiruumi ajad väljastpoolt Hiiumaad näitsute jaoks, millele saab kandideerida - jaanuar, veebruar, märts, aprill, mai, september, oktoober, november, detsember.
 
Abistame tööde transpordi ja majutusvõimalustega, võime aidata leida ka muid näitusekohti (Orjaku Külamaja, Hiiumaa Muuseum, Tahkuna tuletorn)
 
Ootame 2022. aasta näitusesoove Hiiumaal, Kärdlas 30.augustiks, koos soovitava orienteeruva näituse toimumise ajaga telefonil 5032246 või meiliaadressil kalli [at] ideeklaas.ee
 
Kalli Sein
(klaasikunstnik, MTÜ Hiiumaa Loovisikute Vabaühendus juhatuse liige)
 
aastal 2021 toimunud ja toimuvad näitused:
 
Kultuurikeskus:
Ukraina kultuurikeskuse Punane raamat; Fred Jüssi ja Kalli Sein "EHE ELU EHE", Katrina Kolk "Naine ja Hunt",  Meeli Küttim foto, Enn Johannes "ÖÖPÖÖR"; Maryliis Teinfeldt, Leelo-Mai Aunbaum
 
Nelja Nurga Galerii:
Carmen Lansberg, Lylian Meister, Kristiina Jakimenko, Juss Piho, Mall Nukke, Andra Jõgis ja Maarja Mäemets
Lisas plaanid, punasega märgitud riputussiinid, mõlemas galeriis on valgustus.
 
Kärdla kultuurikeskuse näituseruum
Nelja Nurga Galerii
 
https://kultuur.hiiumaa.ee/26-artiklid/60-naeituseruum
https://www.hiiumaa.ee/ettevote/nelja-nurga-galerii/
Tagasi üles