Breadcrumb

Kunstihoone uueks juhiks saab Paul Aguraiuja

03.06.2020

Sihtasutuse Kunstihoone nõukogu valis järgmiseks juhatajaks Paul Aguraiuja, kes on loominguliste meeskondade ja organisatsioonide kogenud juht. Nõukogu teatel sai määravaks Aguraiuja tugev vundament kultuurivaldkonnas ning juhtimiskogemus ja julge visioon. 
 
Paul Aguraiuja asub Kunstihoone juhina tööle 8. juunil. Ta on varem eest vedanud mastaapseid kultuuriprojekte ja arendanud kultuurieksporti. Aguraiuja on töötanud näiteks teatri NO99 tegevjuhi ja seriaali „Pank“ produtsendina, ka on ta viimastel aastatel olnud tegev turundusvaldkonnas. Tänu nendele kogemustele tunneb ta hästi nii riigi- kui ka erasektori toimimist ja toob Kunstihoonesse kaasa uue vaate kaasaegse kunsti kommunikatsioonile ning kunstiorganisatsiooni juhtimisele. 
 
Avalikule juhikonkursile laekus tähtajaks 25 avaldust. Kandidaatide seas oli nii kunstivaldkonna professionaale kui ka teiste elualade esindajaid. Konkurssi aitas läbi viia ning kandidaatide võimekust ja motivatsiooni testida karjäärinõustaja ja psühholoog Tiina Saar-Veelmaa. Valiku tegi sihtasutuse Kunstihoone nõukogu. 
 
„Paul Aguraiuja kasuks otsustamisel sai kaalukeeleks tema tugev vundament kultuurivaldkonnas kombineerituna kaasava juhtimiskogemuse, julge visiooni ning administratiivse võimekusega. Vähetähtis ei olnud ka tema nakatav innukus senine kogemus kunsti kasuks tööle panna,“ selgitas sihtasutuse nõukogu esimees Maria-Kristiina Soomre.
 
„Suur rõõm ja au on hakata eest vedama Eesti kultuurimaastiku märgilise tähendusega asutust. Kunstihoone on väga heas seisus, kuraatorid on koostanud tugeva programmi ja meie tegevust hindavad nii kunstnikud kui ka publik. Loodan omalt poolt juurde tuua julgust vaadata asjadele erineva nurga alt, suurendada rahvusvahelist koostööd ning annan endast parima, et luua aina ägedamad võimalused meeskonnale ja kunstnikele,“ kommenteeris Aguraiuja oma plaane.
 
Tallinna Kunstihoone on 1934. aastal rajatud kaasaegse kunsti asutus, mille näituseprogrammi näeb kolmes galeriis Tallinna keskväljakul: Kunstihoones, Linnagaleriis ja Kunstihoone Galeriis. Kunstihoone tegeleb kaasaegse kunsti ja tänapäeva ühiskonna kõige põletavamate küsimustega ning korraldab Eestis ja välismaal igal aastal 15–17 näitust.
 
Kunstihoone senine juhataja Taaniel Raudsepp töötab alates 15. maist Kultuuriministeeriumi kunstide asekantslerina.
 
Lisainfio:
Maria-Kristiina Soomre, sihtasutuse nõukogu esimees
Tel: +372 5304 4704
E-post: maria-kristiina.soomre@kul.ee
 
Tagasi algusesse