Breadcrumb

Kunstibussiga Maajaama „Metsikutele bittidele“ ja „Kuko kuubis“ Uku Sepsivart väljapanekule Järvseljal 12. juul

05.07.2024

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus koostöös kunsti- ja tehnoloogiatalu Maajaamaga ning projektiga „Kuko kuubis – kunstnikud kogudes, kogukondades ja kollektiivides“ kutsuvad bussituurile Lõuna-Eestisse. Selleks, et kõik kunstihuvilised osaleda saaks, teeb Tallinnast väljuv kunstibuss mõlemal suunal peatuse ka Tartus.

12. juulil viib buss huvilised Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 regionaalse programmi radadele. Esmalt külastatakse ajutiselt loodud Järvselja Õppe- ja Katsemuuseumit ning kunstniku Uku Sepsivarti skulptuuride näitust. Järvseljal asub vanim metsakaitseala – nn Järvselja ürgmets, mis tähistab just 2024. aastal kaitse alla võtmise sajandat tähtpäeva. Kuko3 projekti raames luuakse sinna ajutine Järvselja Õppe- ja Katsemuuseum, mis lubab külastajal Järvselja erinevaid ajaloo kihte koorida ning avastada Uku Sepsivarti „katseskulptuure“, mis on ideed ja katsetused kunstniku 2023. aastal toimunud residentuurist.

Edasi viib reis Põlvasse, kus toimub lõunapaus. Lõuna eest tasuvad osalised ise.

Seejärel külastatakse Maajaamas tehnoloogilise kunsti vabaõhunäitust „Metsikud bitid“. Näitusel võib muuseas saada osa tuuleraadiost ja metsaparfürmeeriast, kuulata üle karjamaa peegelduvaid kummastavaid helisid, transportida konveierilindiga käbisid metsast välja, elada kaasa võimatuna näiva ülesandega robotile või aerutada hoopis metsajärve keskele ja uurida teadlase kombel selle elurikkust. Maajaamas tervitavad kunstibussi ja teevad sissejuhatuse näitusesse Maajaama eestvedajad ja näituse kaaskuraatorid Timo Toots ja Mari-Liis Rebane.

12.07 kunstibussi orienteeruv päevakava:
9.00 Kunstibuss stardib Tallinnast Nunne parklast
11.15 Peatus Tartus, Vanemuise alumises parklas
12.15 Kunstibuss jõuab Järvseljale
12.15-14.00 Järvselja Õppe- ja Katsemuuseumi külastus ning Uku Sepsivart “katseskulptuuride” avastamine
14.00-14.30 Kunstibuss sõidab Põlvasse
14.30-15.30 lõuna Põlvas
15.30-16.00 Kunstibuss sõidab Maajaama
16.00-19.00 Näituse “Metsikud bitid” avastamine
19.00 Kunstibuss alustab tagasisõitu
19.35 Peatus Tartus, Vanemuise alumises parklas
22.00 Kunstibuss jõuab tagasi Tallinnasse

Päevase sündmuse piletihind on Tallinnast 20€ ja Tartust 15€ ning see sisaldab mugavat bussitransporti, Maajaama piletit 8€ (tavahind 10€) ning näituste tutvustusi kunstnike ja kuraatorite poolt.

Kunstibussi projekti toetab Eesti Kultuurkapital.

Bussipiletid on müügil Fientas

Tagasi algusesse