Breadcrumb

Kumu kunstimuuseumis toimub vestlus kunstnik Tõnis Saadojaga

14.04.2023

Kunstnik Tõnis Saadojaga vestleb tema isikunäitusel kunstiteadlane Eero Epner

Neljapäeval, 20. aprillil kell 18 toimub Kumu 3. korruse projektiruumide näitusel „Tõnis Saadoja. Kõrgus merepinnast“ maalikunstniku Tõnis Saadojaga vestlus, mida viib läbi kunstiteadlane ja dramaturg Eero Epner.

Tõnis Saadoja värske isikunäitus „Kõrgus merepinnast“ Kumu projektiruumides on osa muuseumi keskkonnateemalisest programmist „Kunst antropotseeni ajastul“ 2023. aasta kevadel ja suvel. Näituse pealkiri viitab meie valulävele nii ökoloogilises kui ka eksistentsiaalses tunnetuses ja küsimustele, mis end iga päev vaikselt meelde tuletavad. Kas nina on veel vee peal? Kas jätkub hapnikku, mida hingata? Kas on piisavalt kütust? Kui kaua kestab täna? Milline maailm meid ees ootab ning kas seniste võtete ja teadmistega saab selle olemust kirjeldada?

Sümmeetriliselt paiknevad projektiruumid on kui avarad kõlakastid Kumu püsinäituse kahes otsas, mida põhiteljena ühendab vanema Eesti kunsti väljapanek „Identiteedimaastikud“. Ajaloolist konteksti arvestades on ka Saadoja uued teosed oma meelelaadilt pigem nostalgilised, koondades eri ajastute maalilisi kogemusi ning otsides tuge seljataha vaatamisest.

Facebooki üritus

Üritusel osalemine muuseumipiletiga.

Pildil: Tõnis Saadoja. Maal aastast 2023. Kunstniku loal

Lisainfo:
Brigita Reinert
Publikuprogrammide kuraator
Kumu kunstimuuseum
Tel: +372 5342 6564
E-post: brigita.reinert@ekm.ee

KUMU / Eesti Kunstimuuseum
A. Weizenbergi 34, 10127 Tallinn
T‒P 10.00‒18.00

Tagasi algusesse