Kris Lemsalu ja Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus kutsuvad ajakirjanikke ja kunstihuvilisi 58. Veneetsia biennaali Eesti paviljoni näituse esitlushommikule 15. aprillil kell 11 ARSi projektiruumi (ARS kunstilinnak, Pärnu mnt 154).
Projekti esitleb Eesti paviljoni komissar Maria Arusoo.
Pakume dekadentlikku hommikusööki Bekkeri kookide ja vahuveiniga.
58. Veneetsia biennaali Eesti paviljonis Giudecca saarel avatakse 10. mail kell 17 Kris Lemsalu isikunäitus „Birth V – Hi and bye“. Avamisõhtul tuleb esmaesitlusele spetsiaalselt selleks sündmuseks valminud rituaalne performance, mille autorid on Kris Lemsalu, Roman Lemberg, Michael Kleine, Kyp Malone, Michiko Takahashi ja Carola Caggiano. Näitus jääb avatuks 24. novembrini.
Kris Lemsalu on sündinud 1985. aastal Tallinnas ning elab ja töötab Viinis ja Tallinnas. Ta loob erinevaid meediumeid ja ootamatuid materjale kombineerivaid skulptuure, installatsioone ja performance’eid. Viimasel ajal on Kris Lemsalu osalenud näitustel Londonis Goldsmiths CCAs (2018), Secessionis Viinis (2018), Performa 17 festivalil New Yorgis (2017), DRAFi performance'ite õhtul Londonis (2017), Bunshitu galeriis Tokyos (2015), Ferdinand Bauman galeriis Prahas (2015). Lemsalu esindavad galeriid Temnikova & Kasela Tallinnas ja Koppe Astner Glasgow's. Kris Lemsalu loomingut on tunnustatud 2018. aasta riikliku kultuuripreemiaga ja presidendi noore kultuuritegelase preemiaga.
Lemsalu kutsus näitusega töötama rahvusvahelise seltskonna kirjutajaid, kunstnikke ja kuraatoreid, nende seas Andrew Berardini, Sarah Lucas, Irene Campolmi ja Tamara Luuk. Andrew Berardini (1982, elab Los Angeleses) on kuraator ja kunstikriitik, kes kirjutab peamistele rahvusvahelistele kunstiväljaannetele ning on lõpetamas raamatut sellest, kuidas olla ebaprofessionaalne kunstnik. Sarah Lucas (1962, elab Londonis) on tuntud Briti kunstnik, kes esindas Suurbritanniat 2015. aastal Veneetsia biennaalil ning ühtlasi Kris Lemsalu mentor. Irene Campolmi (1987, elab Kopenhaagenis) on Itaalia päritolu kuraator, kelle peamine huvi on performatiivne kunst, mis tegeleb postkoloniaalsete, queer- ja feministlike teooriatega. Tamara Luuk (1952, elab Tallinnas) on Tallinna Kunstihoone kaasaegse kunsti kuraator ja Kris Lemsalu kauaaegne mõttekaaslane, kes 2016. aastal kureeris Lemsalu ja Tiit Pääsukese ühisnäituse „Kaunitar ja koletis“.
1895. aastast toimuv Veneetsia kunstibiennaal on vanim ning suurim rahvusvaheline kunstisündmus. Eesti osaleb oma paviljoniga Veneetsias alates 1997. aastast. 58. rahvusvaheline Veneetsia kunstibiennaal toimub 11.05 - 24.11.2019, rahvusvahelise näituse peakuraatoriks on Londoni Hayward galerii direktor Ralph Rugoff.
Eesti paviljoni Veneetsia biennaalil korraldab Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ning toetab Eesti Kultuuriministeerium.
ÜRITUS FACEBOOKIS
TIIM
Komissar: Maria Arusoo (KKEK)
Kommunikatsioonijuht: Kaarin Kivirähk (KKEK / ajakirjanikel palume ühendust võttakaarin@cca.ee)
Produktsioonijuhid: Evelyn Raudsepp, Sten Ojavee (KKEK)
Produktsiooni assistent: Aleksandra Kiskonen
Graafiline disainer: Aadam Kaarma
Tehniline juht: Tõnu Narro
Partnerid: Eesti Kultuurkapital, COBALT Advokaadibüroo, DSV transport, Silber Auto, Eesti Kunstnike Liit, Elusia, Bekker, Leffe, Temnikova ja Kasela galerii, Koppe Astner galerii
NÄITUS
Kris Lemsalu isikunäitus „Birth V – Hi and bye“ Eesti paviljonis 58. rahvusvahelisel kunstinäitusel La Biennale di Venezia
Asukoht: Eesti paviljon, c/o Legno&Legno, Giudecca 211, 30133 Venezia
Näitus on avatud: 11.05.2019 – 24.11.2019 (pressipäevad 8. – 10.05)