Breadcrumb

KONRAD MÄE PREEMIA 2023 eelteade

25.10.2023

Konrad Mäe nimelist medalit ja rahalist preemiat, mille väärtus on 3000 eurot, annavad välja Eesti Kunstnike Liit, Eesti Maalikunstnike Liit ja Eesti Kultuurkapitali kujutava- ja rakenduskunsti sihtkapital. Alates 1979. aastast välja antava preemia kandidaatideks on sel aastal Eesti kunstiinstitutsioonide poolt esitatud Vano Allsalu, Alexei Gordin, René Kari, Angela Maasalu, Lilian Mosolainen, Katrin Piile, Maria Lapteva Sidljarevitš, Evelin Zolotko, Edgar Tedresaar ja Helle Vahersalu.

Preemia žüriisse kuuluvad Jaan Elken ja Harry Liivrand Eesti Maalikunstnike Liidust, Urmas Lüüs ja Anu Vahtra Eesti Kultuurkapitalist, Sirja-Liisa Eelma ja Elin Kard Eesti Kunstnike Liidust. Konrad Mäe nimelise medali ja preemia pidulik üleandmine toimub 1. novembril 2023 kell 17.00 Tallinna Kunstihoone galeriis. Laureaadi nimi avalikustatakse 1. novembri hommikul.

Konrad Mäe nimelist medalit ja preemiat annavad Eesti Kunstnike Liit, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Maalikunstnike Liit alates 1979. aastast, meenutades sellega Konrad Mäe sünnipäeva 1. novembril ja Mäe olulisust siinse maalikunsti arengus. Preemia antakse maalikunsti teose, teoste seeria, näituse või kunstiprojekti eest, mis on oluliselt rikastanud eesti maalikunsti ning olnud avalikult eksponeeritud ajavahemikul väljaandmisele eelneva aasta 1. novembrist kuni väljaandmise aasta 1. novembrini. Konrad Mäe preemia määramise eeltingimuseks ei saa olla teose või loomingu seostatavus mingi kunstivoolu, stiililise kontseptsiooni või tehnilise menetlusega, samuti traditsionaalsuse või novaatorluse tunnuste olemasoluga. Preemia määramine kunstnikule on ühekordne. Preemiaga kaasneva medali autor on metallikunstnik Enn Johannes.

Alates 1979. aastast on preemia pälvinud paljud silmapaistvad Eesti maalikunstnikud: Ludmilla Siim, Olga Terri, Tõnis Saadoja, Lembit Sarapuu, Alice Kask, Kaido Ole, Enn Põldroos, Sirja-Liisa Eelma, Toomas Vint, Merike Estna, Peeter Mudist, Kristi Kongi, Jaan Toomik, Lembit Saarts, Tiit Pääsuke, Valeri Vinogradov, Aili Vint, Olev Subbi, Sirje Runge, Jüri Arrak, Peeter Allik, Urmas Pedanik, Lola Liivat, Andres Tolts, Uno Roosvalt, Laurentsius & A.D., Erki Kasemets, August Künnapu ja paljud teised.

Tagasi algusesse