Breadcrumb

Kohtumine Eesti Ametiühingute Keskliiduga

16.11.2023

Kolmapäeval, 15. novembril kohtusid liidu president Elin Kard ja Eesti Teatriliidu esimees Gert Raudsep Eesti Ametiühingute Keskliidu värske juhi Kaia Vaski, poliitikasekretäri Jaan-Hendrik Toomeli ja kommunikatsioonijuhi Ivika Amaniga.

Rääkisime loomevaldkonna töösuhetest, lepinguvormidest, maksudest, tööandjatest ja töötajatest, ravikindlustusest ja sotsiaalsetest garantiidest, õiglastest ja ebaõiglastest töötasudest ning sellest, kuidas saaksid loomeliidud ja loovisikud loojate olukorda paremaks ning turvalisemaks muuta. Samuti rääkisime Kultuurkapitali seaduse peatsest muutmisest ning loometegevuse tunnustamisest tööna, kunsti kogumisest ja deponeerimisest, sellest kuidas kunstnik töötab, arutlesime miks kunstnik (ja loojad laiemalt) ei streigi ja kas kõigil loovisikutel oleks võimalik kasutada töös kollektiivlepinguid ning tasutariife. 

Vaata EAKL tegevusi täpsemalt: https://www.eakl.ee 

Ja loe ka EAKL juhi Kaia Vaski intervjuud Postimehe majandusrubriigist:
 
„See on ka suur probleem, et isegi töölepinguga töötavad inimesed on teatud juhtudel ravikindluseta, kuigi tööandjad maksvad ilusasti sotsiaalmaksu. Lühikesed tähtajalised, lühemad kui kuu pikkused töölepingud ei anna inimesele õigust ravikindlustusele.“

https://majandus.postimees.ee/7890120/nadala-persoon-kaia-vask-valitsus…;

 

Tagasi algusesse