Breadcrumb

Kõheda Vastasmõju Festival 2023

19.04.2023

11-13 mail toimub Tallinnas III rahvusvaheline etenduskunstide festival „Kõheda Vastasmõju Festival“. Eesti, Portugali, Ukraina, Läti, Hollandi ja Ühendkuningriigi kunstnike teosed, muusikaprogramm, töötoad, arutelud ja raamatupood.

Esmakordselt kirjeldas kõheda vastasmõju kontseptsiooni Albert Einstein. Selle kontseptsiooni kohaselt on võimalik, et kaks eraldiseisvat objekti saavad üksteist mõjutada ilma, et nende vahel toimuks füüsiline kontakt. Just niisamuti nagu puudutavad, provotseerivad ja inspireerivad meid sõnad, kujundid ja helid. Täpselt niisamuti nagu suhestuvad üksteisega kunst, teadus ja kultuur. Tuues vaid mõned näited meie igapäevast.

Kolmel järjestikusel festivalipäeval uurime seda nähtust. Meie festival keskendub montaažile loomuliku ja tehisliku, loodusliku ja sünteetilise vahel. Festivalile oleme kutsunud kunstnikud kelle eksperimentaalset ja väljakutsuvat loomingut hindame kõrgelt ning soovime tutvustada ka laiemale publikule. Me usume, et Kõheda Vastasmõju Festival on ideaalne keskkond, et luua kontsentreeritud ruum, et tunda ja kogeda kunstnike kõhedat vastasmõju.

Esmakordselt kutsub Kõheda Vastasmõju Festival teid võimalikult lähedale, et saada mõjutatud. Me avame eˉlektroni uue esinemispaika Tallinnas (Kopli 27) ja nagu ikka – veebis aadressil elektron.art.

Festivali programm: https://elektron.art/projects/spooky23

Piletid: https://fienta.com/spooky2023
Aadress: Kopli 27, Tallinn (sissepääs nr 2, 3. korrus) ja veebis aadressil elektron.art
Kontakt: bohdana@elektron.art
Etenduste keel: inglise; eesti keel; keel pole probleem

Tagasi algusesse