Breadcrumb

Katrin Piile ja Art Allmägi ühisnäitus „Origaami”

25.09.2023

Reedel, 29. septembril kell 17 avatakse Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas Katrin Piile ja Art Allmägi ühisnäitus „Origaami”, olete väga oodatud näituse avamisele!

Kahe autori ühisnäituse lähtepunktiks on Katrin Piile maal "Skulptor modelleerimas minu portreed". 2020. aastal valminud maali keskmes on modelleering iseendast. Modelleeringu taga töötava skulptori isikule viitab vaid seinal rippuv foto tema skulptuurist. Iroonia võtmes kujutatud enesekesksus on Pärnu Linnagalerii kunstnike maja näituse lähtepunktiks. Vaatamata enesekesksele lähenemisele toimib kahe autori koostöönäitus korrelatsiooni põhimõttel. Loomeprotsess on üles ehitatud viisil, kus ühe autori impulsist algab teise loometöö, mida impulsi andja kasutab omakorda enda teose loomisel. Protsessi vastastikusest seosest tulenevalt juhivad autorid oma loometööd vaid osaliselt. Kombates sellega autorsuse individuaalseid suhteid. 

Kahe autori varasem praktika loob suurepärase pinna korrelatsiooni põhimõttel töötava ühisnäituse loomiseks: Piile on lähtunud objektidest, mis vormistatakse lõuendile fotodokumentalismile omase kadreeringuga hüperrealistlikus maalilaadis, Allmägi eelnevad teosed sisaldavad nii viiteid erinevatele kunstnikele kui fiktiivseid koostöid teiste autoritega.

Piile ja Allmägi tööprotsessi keskpunktiks on vastastikune loominguline peegeldus ning meediumipõhine dokumentatsioon. Selle kaudu uuritakse maali ja skulptuuri omaseid tahke, mis tasapinnaliselt ruumilisse (või vastupidi) omailma suundudes lisanduvad või lähevad kaduma. Kunstimaailma püha kolmainsus – autor, idee, teos – tõstetakse uurimisobjektiks. Koostööprojektina loometöö põhimõtteid uuriv näitus proovib hägustada teose ja autori vahelisi individuaalseid suhteid. Samal ajal viskab see näituse külastaja omamoodi jäneseurgu, maailma, kus uskumine nähtusse viib vaataja valedele radadele.

Katrin Piile (1987) on maalikunstnik ja joonistaja, kelle eksponeeritud näitused/teosed hõlmavad eelpool nimetatutele ka objekte ning on kohati installatiivse iseloomuga. Kunstniku loomingus on läbijooksvalt näha realistlikest objektidest vormilise abstraktsuse otsingut. Maalid on tihti teostatud hüperrealistlikus stiilis, püüdes leida kujunditega veiderdavat teed, mille läbi valitud tehnika sööks iseennast sabast. 2010. aastal lõpetas Piile Eesti Kunstiakadeemia maali erialal. 2019. aastast kuulub Eesti Maalikunstnike Liitu ja 2023. aastast Eesti Kunstnike Liitu.

Art Allmägi (1983) on Eesti skulptor ja installatsioonikunstnik. Ta on õppinud skulptuuri Tartu Kõrgemas Kunstikoolis (BA, 2008) ja Eesti Kunstiakadeemias (MA, 2011).

Allmägi näituseid iseloomustab temaatiline seriaalsus. Käesolev näituseseeria uurib koostööl põhinevat loomingut. Eelnevad näituseseeriad on olnud Vene-temaatilised ning  tekstilise jutustuse kesksed.

Näitus jääb avatuks kuni 21. oktoobrini 2023.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo: 
Pärnu Linnagalerii Kunstnike Maja
Nikolai 27, Pärnu
Tel +372 552 2381
E-post: galerii@linnagalerii.ee
www.linnagalerii.ee

Tagasi algusesse