Breadcrumb

Kanada kunstnik Andrew McPhail Tallinnas

04.10.2023

Cotton Factory Nordic Artist Exchange nimelise kunstiresidentuuri vahetusprogrammi raames resideerub 2023. aasta oktoobris Tallinnas kunstnik Andrew McPhail.

Andrew McPhail (1961) on Kanada visuaalkunstnik. Ta sündis Calgary Albertas ja õppis Yorki ülikoolis, kus sai magistrikraadi 1987. aastal. Loomingus kasutab McPhail eepiliste, monumentaalsete skulptuuride, installatsioonide ja tegevuskunsti loomiseks ühekordselt kasutatavaid materjale. Ta on esinenud arvukatel näitustel ning 2013. aastal pälvis ta Canada Council International Studio programmi raames residentuuri Pariisis. Ta on koos Stephen Altenaga Hundred Dollar Gallery asutaja ja Ontarios Hamiltonis asuva The Assembly asutajaliige.

Vaata ka: http://www.andrewmcphail.com

Cotton Factory Nordic Artist Exchange nimeline kunstiresidentuuri vahetusprogramm sai alguse 2017. aastal, et edendada Eesti ja Kanada kunstnike koostööd visuaal- ja meediakunsti vallas. Idee algatajaks oli Robert Zeidler Cotton Factory'st koostöös Elin Kardiga Eesti Kunstike Liidust ja Annette Paiementiga Hamilton Arts Council'ist.

Tänaseks on programmis osalenud Eestist Marko Mäetamm, Kai Kaljo, Britta Benno, Peeter Laurits, Johanna Ulfsak ja Kärt Ojavee. Tallinnas on töötanud Kanada kunstnikud Tor Lukasik Foss, Tyler Tekatch, Vanessa Crosbie Ramsay ja Lisa Pijuan-Nomura.

Foto: Andrew McPhail´i sotsiaalmeedia konto

Tagasi algusesse