Breadcrumb

Kampaania „Ravikindlustus kõigile!“ vahekokkuvõte

17.01.2023

„Ravikindlustus kõigile!” kampaania algusest on nüüdseks möödunud 5 kuud ja aeg on teha väike vahekokkuvõte. Vikerhommiku saatejuhid Kirke Ert ja Taavi Libe kutsusid külla ja uurisid lisaks kampaania vaheülevaatele, kuidas Eesti Kunstnike Liit ootamatult 100 aastaseks sai.

Võib öelda, et seni on loovisikute keerulise olukorra kommunikeerimisega läinud ilmselt paremini kui iial enne varasema 30+ aasta jooksul. Raske on võrrelda, sest kampaania korras keegi varem loovisikutele tähelepanu sel moel ei ole juhtinud. Aga räägitud on sellest kogu aeg ja ka pöördumisi erinevatele otsustuskogudele tehtud. 

Nii nagu varasemalt juba kirjutanud oleme, on viimased kuud möödunud erakondadega kohtumiste ja mõttekaaslaste otsimise ning leidmise valguses. Oleme koos kolleegidega kohtunud Isamaa, Reformierakonna, Sotsiaaldemokraatide, Eesti200 ja Keskerakonnaga. Võimalust kohtumiseks, hoolimata mitmetest meeldetuletustest, ei ole seni leidnud kahjuks Parempoolsed ja EKRE. 

Ja praeguseks võib ilmselt üsna kindlalt öelda, et valimisplatvormidesse on mure loovisikute pärast jõudnud neljal erakonnal, neist väike valim allpool ja kuulake siis ka Vikerhommikut ning olge valmis peatseteks uuteks kampaaniaga liitujateks, sellest aga juba lähiajal.

 

Eesti 200

„Seisame kultuuritöötajate väärilise töötasu eest. Lahendame loovisikute sotsiaalsete garantiide probleemi.“

Eesti Keskerakond

Tugevdada vabakutseliste loovisikute sotsiaalseid garantiisid, tagamaks neile ravikindlustus.
Algatada kultuuritöötajate tööandjapensioni seadustamine.
Soodustada kultuuri rahastamise erinevaid võimalusi. Ettevõtete ja eraisikute annetuste rahastuse suurendamiseks viime läbi maksupoliitika muutmise analüüsi.

Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Anname kõigile ravikindlustuse - Igal inimesel peab olema juurdepääs nüüdisaegsele arstiabile. Tagame igaühele õiguse arstiabile universaalse ravikindlustuse kaudu. 

Reformierakond

Tagame igale Eesti elanikule esmatasandi tervishoiu ja sõeluuringute kättesaadavuse.
Ligipääs esmatasandi tervishoiule ja sõeluuringutele võimaldab haiguste varajast avastamist ning ravi ja ennetab terviseriskide realiseerumist, et hoida kokku tervishoiukulusid tulevikus.
Laiendame täiendava ravikindlustuse kasutuselevõtu võimalust.

 

https://kultuur.err.ee/1608853205/elin-kard-riik-peaks-toetama-ka-teisi…;
 

Tagasi algusesse