Kaire Tali näitus „Lumetaju“ Saaremaa Kunstistuudio galeriis

20.01.2023

Näituse avamine esmaspäeval, 23. jaanuaril kell 17 koos töötoaga. 

Töötoas valmib tekstiilne kaelaehe, mis on mõeldud nii lastele kui täiskasvanutele.

Töötoa juhendaja tekstiilikunstnik Kaire Tali:
„Kui mingil ajal läks moodi rääkida taaskasutamisest ning ringmajandusest pani see mind muigama – olen seda aegade algusest suurima enesekindlusega teinud. Tekstiilikunstnik peab olema avatud meelega ning leidlik ja inspiratsiooni kasutult seisva eseme tuunimiseks pole vaja isegi mitte poodi otsima minna. Igaühel on kodus midagi, mis jäänud väikseks või lihtsalt jäänud kasutult seisma. Trikooribadest kaelaehteid hakkasin kunagi punuma laste väikseksjäänud T-särkidest. Materjal on ju aus ning mis kõige tähtsam – täiesti tasuta! Idee on lihtne ja teostusel olen igati abiks. Nippe jagub kõigile! Igaüks võib ja saab natuke omamoodi ehte meisterdada – nagu lubatud – mida pole mitte kellelgi teisel."

Materjalidest on töötoas olemas ketijupid ning puuvillased ja viskoosist valmis lõigatud ribasid, millest hea kohe alustada.
PS!!! Osalejad võivad (aga ei pea) kaasa võtta (lemmikvärvi) vanu T- särke või mingeid muid trikotaažist esemeid, mida enam ei kanta mingil põhjusel – väikseks jäänud, materjal väsinud, auk või plekk ... Kui kellelgi on suurte lülidega kett-kaelaehe, võib samuti kaasa tuua, saab kohe midagi uut sellest meisterdada.

See fantastiline teema, millel palju-palju variatsioone.
Ega kõike vahvat, mis töötoas teada saab ja toimuma hakkab, ei saa ette ära rääkidagi, tule aga kohale!

Päästame iluga maailma!

Töötuba on TASUTA! Üritus Facebookis

Lisainfo:
Anne Tootmaa
Tel: +372 453 3748
       +372 511 6740
E-post: info [at] kunstistuudio.ee

Saaremaa Kunstistuudio
Lossi 5, Kuressaare
www.kunstistuudio.ee
E–R 11.00–18.00 ja L 11.00–15.00

Tagasi üles