Kadri Toomi näitus „Pakendatud linnad“

05.01.2021

Rüki galeriis on alates reedest, 8. jaanuarist avatud Kadri Toomi isikunäitus „Pakendatud linnad“, mis koondab kunstniku graafilisi töid ja ruumiinstallatsiooni, mis peegeldavad kiirelt kasvavate linnade uusarendusprojekte.
 
Näituse hajutatud avamine toimub neljapäeval, 7. jaanuaril, kell 16.00-18.00.
Oled oodatud!
 
Töödesse on salvestunud jõuliselt turundatud linnastruktuurid, majade pakendatud skeletid, linnaruumi müstika ja utoopia. Kunstnik jälgib visuaalseid kihistusi uhiuutes linnaosades. Ehitusbuumi valguses tuleb nähtavale mentaliteet “kiiresti ja rohkem” ning võimalikult tihe täisehitus.
 
Pooleliolevate majade vaikelu ja valmimist jälgides on tekkinud visuaalid, mis kõnelevad kummastusest, tühjusest, suletusest, kordusest ja vaikusest. Märkamata ei jää ka võimu ja raha kohalolu, jõu ja jõudluse vahekorrad, korrastatus, ühetaolisus ning kalkuleeritus.
 
Kadri Toom (s.1984) on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli maalingute osakonna ja Eesti Kunstiakadeemia graafika osakonna magistrantuuri. Pärast õpinguid on ta viibinud erinevates residentuurides, osalenud mitmetes rahvusvahelistes kunstiprojektides ja töötubades. Isiknäitusi on tal lisaks Eestile olnud Lätis, Šveitsis, Tšehhis.
Kunstnikku paeluvad teemad, mis on seotud vaikuse, tühjuse ning hetkelisusega. Ta miksib oma loomingus erinevaid tehnikaid ja materjale. Viimastel aastatel on tema looming keskendunud eksperimentaalse graafika valdkonda.
Kadri Toom kuulub Eesti Kunstnike Liitu ja Eesti Vabagraafikute Ühendusse.
 
Näitus jääb avatuks kuni 13. veebruarini.
 
Lisainfo:
Rüki Galerii
Tel: +372 528 9059
E-post: ruki [at] rukigalerii.ee
Tartu 7c, Viljandi 71004
Avatud T–R 11–17
L 11–15
www.rukigalerii.ee
Tagasi üles