Breadcrumb

Jass Kaselaane isiknäitus „Isa ja poeg“

06.06.2024

Kolmapäeval,12. juunil kell 18.00 avaneb Hobusepea galeriis Jass Kaselaane isiknäitus „Isa ja poeg“. Näitus jääb avatuks 8. juulini 2024.

Jass Kaselaan: „Näitus „Isa ja poeg“ koosneb portreebüstidest ja graafilistest joonistustest ning on inspireeritud minu ja minu poja vahelisest sõprusest. 
Väljapaneku tarbeks vormisin portreebüstid iseendast. Oma poega ma joonistasin. Peegeldamaks lapse sisemaailma salapära, hoomamatut kihilisust, kujutasin teda eriilmeliste laevadena. Laeva metafoor aitas mul väljendada ka lapse kasvamisega seonduvaid lootusi ja hirme.“

Jass Kaselaan (1981) on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli, Eesti Kunstiakadeemia skulptuuri osakonna magistriõppe (2008), animatsiooni osakonna magistriõppe (2022) ja täiendanud end Imatra Kõrgemas Kunstikoolis Soomes ning Emil Holmeri ja Veronica Brovalli ateljees Berliinis. Teda võib kahtlemata pidada üheks Eesti noorema põlvkonna tunnustatumaks skulptoriks – Jass Kaselaant on tunnustatud Köler Prize’i peapreemiaga (2014), Kristjan Raua nimelise preemiaga (2014) ja Anton Starkopfi nimelise skulptuuripreemiaga (2011). Jass Kaselaan on skulptuuriõppejõuna olnud tegev nii Eesti Kunstiakadeemias kui ka Tartu Kõrgemas Kunstikoolis.

Jass Kaselaan keskendub loomingus valdavalt suuremahulistele skulptuuri-, heli- ja ruumiinstallatsioonidele. Kaselaane projekte iseloomustab installatsioonide totaalsus, mis on samas läbi mõeldud pisimagi detailini, arvestades valitud teemat ja projekti toimumispaigana kasutatavat ruumi. Tema teosed kannavad endas eksistentsialistlikku vaimsust ja teoste abil käsitleb kunstnik religiooni ja teaduse ning tehnoloogilise progressi omavahelisi puutepunkte. Jass Kaselaan on mitmete „Kunstiteoste tellimise seaduse“ raames valminud avaliku ruumi kunstiteoste autor. 

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.
Näituseid Hobusepea galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium ja Liviko AS.


 

Tagasi algusesse