Breadcrumb

Jaan Luik : raamatuesitlus + vestlus

21.09.2023

Laupäeval, 30. septembril kell 14.00 toimub Tartu Kunstimaja suures saalis Jaan Luige raamatu „Jaan Luik: Looming“ esitlus ja vestlus kunstnikuga. Vestlust viib läbi kunstiajaloolane Tõnis Tatar.

Seoses Jaan Luige 70. sünnipäevaga toimub Tartu Kunstimajas tema loomingut kokkuvõttev näitus „Sirutavate figuuride aed (ja teisi metamorfoosi vorme)“ ning ilmub tema esimene monograafia „Jaan Luik: Looming“, mis illustreerib Luige olulist positsiooni Eesti skulptuuri valdkonnas ja pakub ülevaadet kunstniku teostest ja tööprotsessist viie dekaadi vältel. Raamatu on koostanud Laura De Jaeger ja Johannes Luik. Lisaks sisaldab see Art Allmägi, Laura De Jaegeri, Juhani Järvineni, Kirke Kangro, KIWA, Johannes Luige ja Taavi Talve tekstilisi kaastöid.

Jaan Luik (s 1953) on eesti skulptor. Luik on osalenud isiku- ja grupinäitustel alates 1979. aastast, viimased isikunäitused on toimunud Pärnu Linnagaleriis (2017), Võru Linnagaleriis (2018) ja Vabaduse galeriis Tallinnas (2019). Tema tööd kuuluvad Tartu Kunstimuuseumi kogusse ja erakogudesse. 2006 pälvis ta Anton Starkopfi stipendiumi. Luik on õpetanud Tartu Kunstikoolis ja Tartu Ülikoolis ning Imatra Kõrgemas Kunstikoolis (Soome). Aastatel 1995-1997 oli ta Tartu kunstnike liidu esimees.

Näitus „Sirutavate figuuride aed (ja teisi metamorfoosi vorme)“ on avatud 8. oktoobrini.

Lisainfo:

Elika Kiilo-Kulpsoo
Tartu Kunstimaja kuraator-projektijuht
E-post: projekt@kunstimaja.ee 


Tartu Kunstimaja
Vanemuise 26, 51014 Tartu
K–E 12.00–18.00
www.kunstimaja.ee
www.facebook.com/kunstimaja

Tagasi algusesse