Breadcrumb

Grupinäitus „Ese või asi“

28.05.2024

Materjalist lähtuv grupinäitus "Ese või asi" avaneb 30. mail kell 18.00 Krulli tehase kvartalis. Näitusel on väljas kümne EKA Taidestuudiumi õppekava magistritudengi tööd, kelle looming keskendub käelistele praktikatele, kasutades selleks materjale nagu klaas, metall, kivi, tekstiili ja keraamika. Esitletud teosed jäävad esemete ja asjade piirimaile ning küsitlevad oma olemusega funktsionaalsuse olulisust, ühendades erinevaid käsitöötraditsioone, mis on ajalooliselt küll vanad, kuid tänapäeva maailmas jätkuvalt elujõulised ja ajas pidevalt kohanduvad. Näitusel osalevad autorid positsioneerivad end kunsti, disaini ja käsitöö vahealadele ning neid ühendab sügav huvi looduse ja inimeste poolt kujundatud materjalide olemuse ja nende võimalike rollide vastu.

Osalevad kunstnikud: Sofiya Babiy, Iohan Figueroa, Rait Lõhmus, Juulia Aleksandra Mikson, Katariin Mudist, Maarja Mäemets, Alyona Movko-Mägi, Kati Saarits, Hannah Segerkrantz ning Elias Sormanen.

Galerii aadress: Kopli 70a, Krulli Kvartal, Tallinn, 2. korrus.
“Ese või asi” on avatud 31.05.–9.06.2024, R-L 13:00–19:00 ja muul ajal kokkuleppel.
Lisainformatsiooni või külastuse kokkuleppimiseks palun kontakteeruge Maarja Mäemetsaga e-posti teel: maarja.maemets@artun.ee

Näitus on osa EKA lõputööde näituse TASE satelliitprogrammis.
Näituse avamist toetab Põhjala Pruulikoda.

Tagasi algusesse